Akcja “Kupuj w Głogowie” – głogowianie dostaną Kartę na zniżki i rabaty

0
449
zdjęcie -2014-04-10-związek-przedsiębiorców-i-pracodawców@Głogów-01

Głogowscy przedsiębiorcy łączą siły, aby wspólnie konkurować z istniejącymi marketami i galeriami, które dopiero mają powstać. Organizują akcję pod nazwą “Kupuj w Głogowie”, która ma na celu przyciągnąć klientów do małych, lokalnych sklepów i firm. Zachęcić głogowskich konsumentów do kupowania w lokalnych sklepach ma Karta Klienta, dzięki której będzie można korzystać z rabatów i zniżek.

Wczoraj odbyło się spotkanie organizacyjne głogowskiego Związku Przedsiębiorców i Pracodawców w sprawie planowanej akcji ‘Kupuj w Głogowie”. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele głogowskich firm, sklepów i zakładów.

Jak wyjaśnia Maciej Junke, rzecznik Związku, pomysł na akcję powstał w wyniku rozmów między właścicielami głogowskich firm i przedsiębiorstw, którzy coraz częściej narzekali na trudności związane ze sukcesywnie zmniejszającą się liczbą klientów. Przedsiębiorcy zaczęli się zastanawiać jak przyciągnąć klienta do lokalnych małych firm i sklepów – “Założenie jest takie, żeby się konsolidować, a nie konkurować. Teraz jest odpowiedni moment, aby przekonać klienta i przyzwyczaić do naszych usług” – tłumaczy Maciej Junke.

A czasu na to coraz mniej. Lokalni przedsiębiorcy zdają sobie sprawę, że gdy powstaną w Głogowie planowane galerie trudno będzie im konkurować – “Głogów stanie się martwy” – krzyczał z sali jeden z uczestników wczorajszego spotkania. Dlatego wszyscy przedsiębiorcy widza potrzebę działania.

Wcześniej przygotowano ankietę wśród 50 przedsiębiorstw, w której prawie wszystkie poparły tę akcję i wyraziły chęć współpracy – “Musimy się łączyć i wspierać, bo inaczej nie damy rady” – mówił Krzysztof Klonowski, właściciel jednego z głogowskich sklepów sportowych.

Zastanawiając się jak pozyskać klientów zrodził się pomysł zorganizowania akcji “Kupuj w Głogowie”.

Tym, czym lokalne firmy chcą przyciągnąć mieszkańców Głogowa ma być Krata Klienta – “Będzie to karta, którą mieszkańcy dostaną za darmo i która umożliwi im korzystanie z rabatów we wszystkich sklepach, które będą brały udział w akcji” – informuje Junke. Każda firma samodzielnie zdecyduje jak wysoki to będzie rabat.

“Po wstępnych ustaleniach zwróciliśmy się do prezydenta Jana Zubowskiego o pomoc i wsparcie w promocji tej akcji. Prezydent wykazał natychmiastową chęć pomocy” – mówi Junke. Jan Zubowski zobowiązał się przekazać z budżetu gminy 10 tysięcy złotych, które zostaną przeznaczone na wydruk Kart.

Swoją pomoc zadeklarował także starosta głogowski Rafael Rokaszewicz, który zaproponował wydanie darmowej gazetki promującej akcję.

Początek kampanii Związek chce połączyć z majowym festynem na Starym Mieście. Scenę i zaplecze organizacyjne także zapewnia prezydent.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.