Warsztaty wielkanocne w głogowskim muzeum

0
491
Arch.-07-08-2013-zamek-muzeum 2

Głogowskie muzeum zaprasza rodziny na warsztaty wielkanocne, podczas których wspólnie będzie można posłuchać o wiosennych obrzędach, wielkanocnych tradycjach oraz wykonać palmę wielkanocną. Warsztaty odbędą się w najbliższą sobotę.

Czym różni się pisanka od kraszanki? Jak zrobić wielkanocną palmę? Tego wszystkiego będzie można dowiedzieć się podczas wielkanocnych warsztatów, na które zaprasza Muzeum Archeologiczno – Historyczne w Głogowie – “Na spotkanie z tradycją zapraszamy całe rodziny” – zachęca Anna Wawryszewicz organizatorka przedsięwzięcia.

Rodzinne spotkanie z wielkanocną plastyką obrzędową odbędzie się w najbliższą sobotę, 12 kwietnia. – “Podczas warsztatów opowiem między innymi o tym, jak to było z tymi wiosennymi obrzędami. Jak przygotowywano się do świąt wielkanocnych w różnych regionach kraju. Wyjaśnię czym jest pisanka, a czym jest kraszanka. Przedstawię też inne sposoby zdobienia jaj. Na pewno opowiem też o wielkanocnych zwyczajach” – mówi Anna Wawryszewicz.

Po krótkiej części teoretycznej przyjdzie czas na praktykę. Coraz częściej przygotowania do Niedzieli Palmowej sprowadzają się do kupienia gotowej palmy w hipermarkecie, natomiast uczestnicy warsztatów będą mieli okazję, pod okiem fachowców, własnoręcznie wykonać wielkanocną palmę

– “Chcemy ożywić tradycję tworzenia palm. Warsztaty organizujemy dla całych rodzin. Zapraszamy babcie z wnukami, rodziców z dziećmi, wujków i ciocie” – zachęca Anna Wawryszewicz.

Sobotnie warsztaty zorganizowane zostaną w dwóch turach. Pierwsza rozpocznie się o godzinie 11.30 i potrwa do godziny 13.00. Druga tura rozpocznie się o godzinie 14.30 i potrwa do 16.00. Udział w warsztatach jest oczywiście bezpłatny.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.