Głogowska galeria będzie miała mniejszą powierzchnię

0
1261
zdjęcie 2014-03-28-budowa-galerii-Marcredo@Głogów-01

Inwestor galerii Marcredo planuje zmniejszyć jej powierzchnię o 30%. „Zmienił się projekt architektoniczny i koncepcja wnętrza galerii” – informuje Anna Spychalska – Grzeszczak ze spółki Elbfonds Development. Najprawdopodobniej na terenie Głogowa powstaną 2 galerie o zbliżonej powierzchni – ok. 20 tysięcy mkw.

Firma Elbefonds w maju ubiegłego roku dostała już pozwolenie na budowę galerii Marcredo. Teraz będzie wnioskować o pozwolenia zamienne, w wyniku którego powierzchnia planowanego centrum handlowego zmniejszy się o 30 %.

Jeszcze 24 marca oficjalny komunikat przesłany przez inwestora brzmiał – „Marcredo Galeria Głogów będzie centrum handlowym z silnymi najemcami, znaczącymi polskimi i zagranicznymi sieciami handlowymi oraz atrakcyjnymi sklepami lokalnych przedsiębiorców. Marcredo Galeria Głogów o powierzchni najmu ok. 28.000 m2 powstanie przy skrzyżowaniu ul. Sikorskiego i ul. Wojska Polskiego. Do dyspozycji klientów zostanie oddanych ponad 900 miejsc parkingowych”.

Teraz na pytania o powody zmniejszenia powierzchni galerii Anna Spychalska – Grzeszczak ze spółki Elbfonds Development odpowiada tylko, że wynika to ze zmiany projektu architektonicznego i koncepcji wnętrza galerii.

Pamiętamy jak podczas grudniowej konferencji Mariusz Kelles – Krauz, który wtedy reprezentował spółkę Elbfonds Development  mówił -„Miasto nie jest w stanie udźwignąć dwóch galerii o tak dużej powierzchni, więc trzeba szukać kompromisów i porozumień. Jeszcze nie wiemy czy powstaną 2 galerie czy jedna lub 2 galerie o mniejszej powierzchni”. Teraz wszystko wskazuje na to, że realizowana będzie ostatnia opcja.

„Jeżeli mówimy o dwóch galeriach o powierzchni ok. 20 tysięcy mkw. to moim zdaniem, dwie takie galerie mogą funkcjonować nie stwarzając konkurencji dla siebie, a jeżeli uzupełniałyby się jeszcze ofertą sklepową to byłoby to bardzo korzystne dla mieszkańców” – mówi starosta głogowski Rafael Rokaszewicz.

Galeria Glogovia ma powstać obok Tesco. Projekt zakłada centrum handlowe w większości parterowe, o powierzchni prawie 22 tys. mkw. Obiekt będzie częściowo dwupoziomowy, przy czym piętro obiektu zostało zarezerwowane dla strefy rozrywkowo-rekreacyjnej (kino i fitness) oraz food courtu czyli część restauracyjna. Prace związane z budową mają rozpocząć się jeszcze w tym miesiącu. Termin otwarcia galerii planowany jest na listopad 2015 roku.

Można się cieszyć, że w Głogowie powstaną dwa nowe centa handlowe, bądź też z zazdrością patrzeć na galerie w najbliższych miastach – Lubin – ponad 70 tysięcy mkw, czy Zielona Góra – 40 tysięcy mkw, mając nadzieję, że i u nas taka kiedyś powstanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here