Głogowianin zatrzymany za użycie racy w Opolu!

0
450

23-letni głogowianin, kibic Chrobrego Głogów został zatrzymany przez policję po meczu w Opolu za naruszenie przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Około 70 minuty spotkania, liczna grupa sympatyków w pomarańczowo-czarnych barwach rozpoczęła huczne świętowanie kolejnego wyjazdu. Efektem były rozpalone race, które jak wszyscy doskonale wiemy, w Polsce są zakazane. W Opolu gościło blisko 200 fanów głogowskiego drugoligowca.

Kliknij, aby zobaczyć jak zaprezentowali się głogowscy kibice w Opolu!

Na podstawie bieżącej obserwacji, a także analizy monitoringu stadionowego został ustalony 23-letni mężczyzna,  który w kominiarce odpalał race podczas meczu Odry Opole z Chrobrym Głogów – poinformował Piotr Królikowski, naczelnik wydziału prewencji Komendy Miejskiej Policji w Opolu – Jedna z rac wylądowała na murawie, w okolicy bramki zespołu opolskiego. Teraz 23-latek będzie odpowiadał za naruszenie przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych – dodaje Królikowski.

Polski Związek Piłki Nożnej nie jest od zabezpieczania imprez i pilnowania porządku na stadionach. Cały czas podkreślam – futbol jest dla kibiców, zero tolerancji za chuligańskie wybryki na stadionach. Daliśmy temu wyraz po zeszłorocznym finale Pucharu Polski, gdy za używanie rac kibice Śląska otrzymali roczny zakaz wyjazdów grup zorganizowanych. Kibice muszą zdawać sobie sprawę z tego, że takich sytuacji nie będziemy tolerować– mówił przy okazji jednej z konferencji prasowej dotyczącej bezpieczeństwa na stadionach prezes PZPN, Zbigniew Boniek.

Wygląda na to, że ktoś wziął się za kibiców, którzy głośno i otwarcie wyrażają sprzeciw obecnemu rządowi. W poprzednim tygodniu mieliśmy podobną sytuację w Głogowie. Wtedy do odpalenia racy nie doszło – 21 – letnia mieszkanka Ostrowa Wielkopolskiego decyzją sądu, została ukarana za usiłowanie wniesienia na trybuny racy dymnej. 21 – latka otrzymała stadionowy zakaz na 6 miesięcy oraz dozór policyjny i obowiązek wykonania prac społecznych w wymiarze 20 godzin miesięcznie – informował oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Głogowie

Zatrzymanemu kibicowi grozi kara pozbawienia wolności, grzywny oraz zakaz stadionowy.

W tej sytuacji warto jednak zadać pytanie dotyczące bezpieczeństwa – “Czy raca jest zagrożeniem, czy upiększeniem sportowego widowiska na stadionach?”. Zapraszamy do wyrażania swoich opinii w komentarzach.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.