I LO: Posłuchali jak można osiągnąć sukces

0
664
zdjęcie 2014-04-04-forum-zawodoznawcze@ILO@Głogów-01

II forum zawodoznawcze odbyło się w I Liceum Ogólnokształcącym. Uczniowie mieli okazję posłuchać prelegentów reprezentujących różne branże, którzy z własnej perspektywy opowiedzieli uczestnikom, jak wyglądała ich ścieżka kariery zawodowej. Forum odbyło się w ramach cyklu “Uczę się od najlepszych”.

W czwartek 3 kwietnia, odbyło się w I Liceum Ogólnokształcącym drugie już forum zawodoznawcze, z zaplanowanego cyklu pt. “Uczę się od najlepszych”. Organizatorkami spotkania były p. Joanna Gajdzińska z Zespołu Szkół Samochodowych i Budowlanych oraz p. Joanna Kozakiewicz, nauczyciel podstaw przedsiębiorczości, j. niemieckiego i szkolny doradca zawodowy wraz ze swoją klasą 1bb.

“Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczniów LO,  zainteresowanych w przyszłości m.in. założeniem i prowadzeniem własnej działalności gospodarczej i kształceniu się na kierunku prawa bądź ekonomii dobraliśmy odpowiednio naszych gości” – wyjaśnia Joanna Kozakiewicz.

Do szkolnej auli zaproszeni zostali prelegenci reprezentujący trzy branże. Wśród nich znaleźli się Agnieszka Bulanda, która jest prezesem firmy rekrutującej Work&People z Wrocławia i od 14 lat prowadzi własny biznes, mec. Paweł Filipiak z kancelarii Pentagram z Legnicy oraz Edyta Kozubek, dyrektor z I Oddz. BZ WBK w Głogowie.

“Przedstawiciele trzech branż – rekrutacyjnej, prawniczej oraz bankowej – przybliżyli uczniom swoją pracę, perspektywy zawodowe na przyszłość, swoiste blaski i cienie własnej kariery zawodowej, a drugiej części spotkania – tzw. panelu dyskusyjnym – odpowiadali na pytania uczniów” – opowiada Joanna Kozakiewicz.

Na spotkanie zaproszeni byli także przedstawiciele Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej – dr  Teresa Maszczak – Dyrektor Instytutu Ekonomicznego w PWSZ, Iwona Borejko reprezentującą Akademickie Biuro Karier oraz delegacje wszystkich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu głogowskiego.

2014-04-04-forum-zawodoznawcze@ILO@Glogow-01

Forum poprowadzili uczniowie z klasy Joanny Kozakiewicz –  Anita Rybiałek i Filip Dyba zdjęcie 2014-04-04-forum-zawodoznawcze@ILO@Głogów-01

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.