Głogów: Starostwo powiatowe wyróżnione tytułem “Równy urząd”

0
527
Arch.-12-04-2013-starostwo-powiatowe@Glogow-01

Starostwo powiatowe zdobyło tytuł “Równy urząd” w ogólnopolskim konkursie. Jest to nagroda, przyznawana urzędom, w których najlepiej realizowana jest polityka równościowa. Przedstawiciele samorządu 14 kwietnia, w Warszawie odbiorą tytuł wyróżnienia.

W ramach ogólnopolskiego konkursu przyznawany jest tytuł “Równy Urząd” i trzy nagrody wyróżnienia. Starostwo powiatowe znalazło wśród samorządów, który został wyróżniony –“Jest to wielka satysfakcja dla nas i podkreśla to, że działania, które wykonujemy są zauważalne w kraju” – mówi starosta głogowski Rafael Rokaszewicz.

Nagroda przyznawana jest urzędom, w których najlepiej realizowana jest polityka równościowa i przeciwdziałania dyskryminacji, zarówno wewnątrz samego urzędu – wobec pracowników, jak i na zewnątrz -wobec klientów urzędu – mieszkańców i organizacji pozarządowych. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest zbadanie się za pomocą Indeksu Równości, czyli ankiety samoewaluacyjnej i wysłanie jej wyników do organizatorów

“Nagroda została nam przyznana głównie za działania na rzecz osób niepełnosprawnych. Docenione zostały też działania, które są prowadzone w naszym urzędzie na rzecz innych osób – zbiórki krwi, szkolenia pracowników z zakresu udzielania pierwszej pomocy, zakup defibratora oraz szereg akcji, w które włączamy się z różnymi stowarzyszeniami – to wszystko zostało dostrzeżone i wyróżnione” – wylicza starosta.

Starosta wskazuje też na polityki, które zostały wdrożone w głogowskim urzędzie, a także działalność pełnomocników ds. osób niepełnosprawnych oraz ds. równości.

Tytuły i wyróżnienia zostaną wręczone podczas uroczystej, międzynarodowej konferencji, która obędzie się w Warszawie 14  kwietnia. Nagroda ta jest objęta patronatem przez Ministra Administracji i Cyfryzacji, rzecznika praw obywatelskich oraz rzecznika rządu ds. równego traktowania.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.