Przyszłość piłki ręcznej w rękach najmłodszych

0
342

Nowe grupy szkoleniowe piłki ręcznej powstaną w placówkach szkolnych Powiatu Głogowskiego. To zapewne duża zasługa aktywności klubu SPR Chrobry Głogów, który mocno stawia na promocję piłki ręcznej w naszym regionie. Szkoły czują wsparcie, a działacze SPR-u wierzą, że tylko w ten sposób możemy kształtować przyszłych wychowanków głogowskiego klubu. Wszystko wskazuje na to, że zmierzamy w dobrym kierunku. Mamy tylko nadzieję, że nie będzie to tylko gra na pokaz, a sumienna i ciężka praca, która w przyszłości przyniesie zamierzony efekt.

– Dzieci z Zespołu Szkół w Białołęce – uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, a także uczniowie Gimnazjum nr 5 z Głogowa, mieli okazję spotkać się z zawodnikami i szkoleniowcami KS SPR Chrobry Głogów. Spotkanie odbyło się 26 marca. Jego celem była nie tylko możliwość poznania się z zawodnikami czy otrzymanie ich autografów, ale przede wszystkim zawarte zostało porozumienie o powstaniu w szkole grup szkoleniowych piłki ręcznej. Młodzi szczypiorniści otrzymali od klubu 20 piłek, a w najbliższym czasie otrzymają także meczowy sprzęt sportowy. Patronem zawartego porozumienia jest Artur Jurkowski, wójt Gminy Pęcław.Podczas spotkania przyszli szczypiorniści mogli sprawdzić swoją wiedzą o piłce ręcznej w konkursach z nagrodami. Rozegrane zostały także mecze i gry pokazowe z udziałem uczniów, nauczycieli i zawodników Chrobrego. Uczestnicy otrzymali upominki i gadżety klubowe. Trzymamy kciuki za młodych zawodników i mamy nadzieję, że wielu z nich zasili w przyszłości drużynę Chrobrego – czytamy na oficjalnej stronie internetowej SPR-u Chrobry Głogów.

Systematycznie w naszym mieście i powiecie organizowane są mini-turnieje piłki ręcznej, które cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem – Wspólnie ustaliliśmy z trenerami i nauczycielami, że tworzymy terminarz ligi i regulamin. Celem jest propagowanie piłki ręcznej wśród dzieci i młodzieży. Zachęcanie do uprawiania sportu oraz dostarczanie radości z rywalizacji z rówieśnikami w duchu fair play. Celem pośrednim jest kształtowanie przyszłych graczy SPR-u – mówił Wojciech Łuczyk, były piłkarz ręczny SPR-u Chrobry Głogów.

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułOpowiedzieli o narkotykach i ludzkich tragediach
Następny artykułJuż jutro Mistrzostwa Polski w Kick-Boxingu
Mówią, że lokalny patriotyzm w dzisiejszych czasach do niczego nie prowadzi, a ja nie wyobrażam sobie życia w innym miejscu. Już od najmłodszych lat reprezentowałem barwy głogowskich klubów sportowych, wpychając nos wszędzie gdzie tylko się mieścił. Ciekawość pozwoliła mi być wszędzie tam gdzie coś się działo, a ludzie wokół mnie zawsze mieli świeże informacje. Jestem absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie, ale to nie szkoła nauczyła mnie wiary i siły by zacząć zmieniać świat od siebie. Sport, edukacja i muzyka są w moim życiu postaciami pierwszoplanowymi, cała reszta to tło, którego poszczególne elementy, od czasu do czasu się uwypuklają. :)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.