Już jutro Mistrzostwa Polski w Kick-Boxingu

0
494

Już jutro rozpocznie się jedna z największych imprez sportowych tego roku w naszym mieście. O Mistrzostwach Polski i Gali Zawodowej w Kick – Boxingu mówiło się na długo przed opublikowaniem oficjalnej daty wydarzenia. W zawodach weźmie udział około 300 zawodników z całej Polski, w tym blisko 30 reprezentantów klubu Legion Głogów. Dziś rano odbyła się konferencja prasowa, podczas której padło zapewnienie, że walki będą stały na najwyższym, ogólnopolskich poziomie.

Życzę jak największych sukcesów zawodnikom Legionu. Przede wszystkim dlatego, że to jest ich teren, ich kibice i ich czas na zaprezentowanie swoim możliwości – mówi Leszek Szulc, Wiceprezydent Miasta Głogowa.

– Jest to trzecie tego typy wydarzenie w naszym mieście. Zespoły z całej Polski bardzo chciały przyjechać do nas ponownie. Ostatnia impreza zrobiła na nich duże wrażenie i już rok temu zapowiedzieli swój udział. Bardzo się cieszę, że udało się zorganizować tą imprezę z tak dużym przytupem. Duża w tym zasługa organizatorów gali zawodowej, która może przynieść wiele sportowych emocji. Gwarantuje, że nie będzie to ostatnia tego typu impreza w naszym mieście – zapewnia Maciej Domińczak, trener i najbardziej utytułowany zawodnik Legionu Głogów.

– W tym roku wystawiamy ponad 20 zawodników w Mistrzostwach Polski i 6 zawodników w gali. Na tą chwilę, łączna ilość zawodników wynosi ponad 260. Gwarantuję, że poziom będzie bardzo wysoki. Będziemy gościć najlepszych, polskich zawodników w danych kategoriach wiekowych. Legion będzie bardzo silnym punktem mistrzostw. Jak zawsze na tego typu imprezach zdobywamy dużo medali. Mam nadzieję, że i tym razem będzie podobnie. Co prawda, oddajemy nasze najsilniejsze punkty na galę, ale myślę, że będziemy mieć z czego się cieszyć. Znam potencjał mojego zespołu i wiem, że wszyscy będziemy mocno dążyć do tego, aby przed własną publicznością pokazać się z jak najlepszej strony – dodaje szkoleniowiec głogowskiej ekipy

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.