Gmina Żukowice: Rozpoczęto inwestycje

0
619
zdjęcie 2014-04-03-budowa-kanalizacji@gmina-Żukowice-01

W gminie Żukowice rozpoczęły się dwie duże inwestycje. Wójt gminy Krzysztof Wołoszyn podpisał umowy na budowę Centrum Aktywności Wiejskiej w Glinicy oraz na rozbudowę sieci wodociągowej w Nielubi. Koszt realizacji zadań to prawie 450 tysięcy złotych.

Informowaliśmy niedawno, że w gminie Żukowice planowana jest realizacja dużych inwestycji w tym roku. Dwie z nich właśnie się rozpoczęły.

Wójt Gminy Żukowice podpisał umowę na budowę Centrum Aktywności Wiejskiej w Glinicy. Wykonawcą robót jest firma z Ruszowic. Koszt budowy to kwota około 350 tysięcy złotych. Budowa współfinansowana jest ze środków  Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, działanie „Odnowa i rozwój wsi”.

Centrum aktywności Wiejskiej powstanie na miejscu budynku remizy strażackiej, która została już rozebrana. Planowany termin realizacji zadania to 30 września tego roku. Zaprojektowany budynek Centrum Aktywności Wiejskiej to obiekt wolnostojący, w którym wydzielona zostanie sala główna, zaplecze kuchenne, sanitariaty oraz pomieszczenie gospodarcze. Dotychczas remiza strażacka służyła wyłącznie dla strażaków ochotników.

“Budowa Centrum Aktywności Wiejskiej jest rozwiązaniem, które przyjęli mieszkańcy Glinicy tzn. znaleźli wspólne rozwiązanie i będzie to obiekt który będzie służył po wybudowaniu wszystkim mieszkańcom Glinicy, tak Kołu Gospodyń, strażakom oraz na spotkania integracyjne i wiejskie dla mieszkańców. Wcześniej poszczególne grupy mieszkańców były podzielone, a obecne miejsce na którym powstanie nowy  budynek  połączy wszystkich mieszkańców Glinicy” – mówi Krzysztof Wołoszyn, wójt gminy Żukowice.

Wójt Gminy Żukowice podpisał także umowę  na „Rozbudowę sieci wodociągowej w Nielubi”. Całkowity koszt zadania uwzględniający wykonawstwo oraz nadzór inwestorski to kwota ponad 82 000 zł. Inwestycja jest finansowana ze środków pozyskanych z powiatu głogowskiego (ok. 75% wartości zadania) oraz ze środków własnych gminy.

Rozpoczęła się już także realizacja zadania dotycząca remontu świetlicy wiejskiej w miejscowości Słone.

Przypomnijmy, że w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, gmina Żukowice otrzymała środki na kwotę ponad 1 milion złotych, co pozwoli na realizację wielu zadań inwestycyjnych.  Realizacja zadań zaplanowana jest w roku 2014. W sumie gmina planuje wydać na inwestycje blisko 2 mln złotych.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.