Walka o awans trwa. Chrobry wchodzi w kluczowy moment historii klubu!

0
565

Przed nami decydujący okres piłkarskiej II ligi sezonu 2013/2014, w którym rozstrzygnięta zostanie przede wszystkim sprawa awansu do zaplecza ekstraklasy. Do końca rozgrywek pozostały dwa miesiące, od których zależeć będzie najbliższa przyszłość piłkarzy nożnych Chrobrego Głogów.  Od jakiegoś czasu nikt już nie ukrywa, że celem podopiecznych trenera Ireneusza Mamrota w tym sezonie jest promocja. Także kibice dają jasny sygnał tego, czego oczekują. Nie będzie to jednak takie proste, bo dopóki piłka jest w grze, wszystko się zdarzyć może. Natomiast, zdaje się, że rozpoczynający się miesiąc może wiele wyjaśnić. 

Czterech, z pośród pięciu najbliższych rywali, to zespoły z górnej części tabeli. Już w najbliższą sobotę, głogowianie zmierzą się z dobrze spisującą się w rundzie wiosennej Odrą Opole. I choć rywal obecnie znajduje się dopiero na 15 miejscu w tabeli, to rundę rewanżową rozpoczął od czterech punktów w trzech meczach.

Kolejne starcia, to już istna gra o wszystko. Głogowianie 12 kwietnia zmierzą się na własnym stadionie z Wartą Poznań, która trzy tygodnie temu stawiana była w roli głównego faworyta do awansu. Coś się jednak w Poznaniu posypało i zdaje się, że klub odłoży plany przynajmniej na najbliższy rok.

Tydzień później, pomarańczowo-czarnych czeka wyjazd do Stargardu Szczecińskiego, który w trzech pierwszych kolejkach zremisował z Zagłębiem Sosnowiec i Bytovię Bytów, które z całą pewnościom do końca będą walczyć o najwyższe cele.

O tym, jak ciężkie starcia będą później nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć. Najpierw wicelider, Górnik Wałbrzych na własnym stadionie, a tydzień później doskonale spisujące się Zagłębie w Sosnowcu.

Wszystko wskazuje na to, że kwiecień może dużo wyjaśnić – Chcielibyśmy cieszyć się już w maju – zapowiadał przed sezonem trener Ireneusz Mamrot. Kto wie, może kwiecień wyjaśni wszystko?

 

Kwiecień w wykonaniu Chrobrego:
05.04.2014, G. 16.00: Odra Opole – Chrobry Głogów
12.04.2014, G. 19.00: Chrobry Głogów – Warta Poznań
19.04.2014, G. 15.00: Błękitni Stargard Szczeciński – Chrobry Głogów
23.04.2014, G. 19.00: Chrobry Głogów – Górnik Wałbrzych
26.04.2014, G. 18.00: Zagłębie Sosnowiec – Chrobry Głogów

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.