Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

0
580
zdjęcie 2014-04-02-koncert@PŚDP@Głogów-01

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Głogowie upamiętnili dzisiaj dziewiątą rocznicę śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”. 

Dzisiaj mija 9 rocznica śmierci Jana Pawła II. Jest to rok wyjątkowy, dlatego, że już za niecały miesiąc 27 kwietnia, nastąpi to, na co czeka większość katolików – kanonizacja Jana Pawła II. Tego dnia papież Franciszek ogłosi polskiego papieża świętym. Jan Paweł II zostanie kanonizowany dziewięć lat po śmierci i trzy lata po beatyfikacji.

W całej Polsce, dzisiaj, odbywają się uroczystości upamiętniające polskiego papieża. Także w Głogowie zorganizowanych zostało wiele wydarzeń z tej okazji. Jednym z nich był montaż słowno – muzyczny w Powiatowym Środowiskowym Domu Samopomocy.

Chcąc uczcić pamięć o wielkim Polaku, jak również przygotować się do zbliżającej kanonizacji naszego rodaka, podopieczni PŚDP przygotowali spotkanie wspomnieniowe pt. „Gigant wiary”.

Montaże słowno – muzyczne dotyczące osoby Jana Pawła II rozpoczęły się już w pierwszą rocznicę jego śmierci –  “Była to nasza wspólna inicjatywa, ponieważ sama śmierć i pogrzeb papieża był tutaj przez nas wszystkich oglądany i bardzo przeżywany, postanowiliśmy wyrazić swoją wdzięczność i oddać cześć Janowi Pawłowi II” – opowiada Sylwia Matysiak, kierownik Powiatowego Środowiskowego Domu Pomocy.

Rok po śmierci papieża podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy przygotowali swój pierwszy występ . Tak rozpoczęły się coroczne spotkania, które są organizowane, każdego 2 kwietnia.

Przygotowania do tego wydarzenia trwały cały miesiąc. Podopieczni ćwiczyli teksty i piosenki – “Podczas tych spotkań przedstawiamy sylwetkę Ojca Świętego, mówimy o jego twórczości, dokonaniach i o tym czego nas uczył” – mówi Sylwia Matusiak.

Podopieczni ośrodka w przygotowanie wydarzenia wkładają całe swoje serce – “Nie ma już tyle łez jak na początku, ale wszyscy bardzo mocno się w to angażują i z niecierpliwością oczekują tego dnia (…) to oni napędzają te wszystkie działania – opowiada Pani Sylwia.

W dzisiejszym spotkaniu uczestniczyło wiele osób zaprzyjaźnionych z ośrodkiem. Przyjechali mieszkańcy z Domu Pomocy Społecznej, Domu Dziennego Pobytu oraz seniorzy z Klubu Seniora.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.