Głogów: Widowiskowo uczczą swój jubileusz

0
495
zdjęcie 2014-03-29-głogowska-rewia-Grafitti@Głogów-01

5 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury odbędzie się koncert jubileuszowy Głogowskiej Rewii Graffiti. Na scenie zaprezentuje się 12o artystów w taneczno – muzycznym widowisku. Koncert będzie przypomnieniem i podsumowaniem najważniejszych wydarzeń artystycznych Głogowskiej Rewii.

W najbliższą sobotę , 5 kwietnia, odbędzie się jubileuszowy koncert Glogowskiej Rewii Graffiti. W koncercie zaprezentuje się 120 młodych artystów w wieku od 6 do 19 lat, w barwnym widowisku taneczno-muzycznym. Początek koncertu  o godz. 17 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury. Cena biletu 15 zł.

“Koncert jubileuszowy będzie przypomnieniem i podsumowaniem najważniejszych wydarzeń artystycznych, będzie można zobaczyć i usłyszeć choreografie i piosenki i te już zapomniane, ale ważne w historii zespołu i zupełnie nowe szykowane specjalnie na jubileusz” – informuje Agnieszka Lewandowska z Miejskiego Ośrodka Kultury.

W koncercie tradycyjnie zaprezentują się absolwenci rewii, a oprawę muzyczną zapewnią muzycy współpracujący z Graffiti od wielu lat. 5 kwietnia wystąpi Zbigniew Adamczak, który zagra na skrzypcach, na gitarze Zenon Chodorowski oraz Paweł Krawczonek na saksofonie i instrumentach klawiszowych. Na koncercie gościnnie wystąpi także Paweł Pełczyński – muzyk zespołu DeMono, który gra na saksofonie i flecie.

Koncert poprowadzą Bartek Adamczak i Roman Włodarczak. Mieczysława i Katarzyna Krawczonek sa autorkami choreografii i przygotowania tanecznego.

Głogowska Rewia ma na swoim koncie wiele osiągnięć i cennych nagród, m.in nagrodę Marszałka Województwa za osiągnięcia artystyczne czy Grand Prix w Ogólnopolskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach.

Na co dzień przygotowaniem wokalnym solistów, grup wokalnych i chóru zajmuje się Zdzisław Krawczonek, choreografią, projektowaniem kostiumów, organizowaniem warsztatów zajmują się Mieczysława Krawczonek oraz Katarzyna Krawczonek. Aranżacje wokalne i instrumentalne piosenek należą do Zdzisława i Pawła Krawczonek.

90% utworów wokalnych wykonywanych przez uczestników Rewii to ich autorskie utwory. W czasie roku szkolnego, ferii zimowych i podczas wakacji organizowane są warsztaty artystyczne, w trakcie których uczestnicy doskonalą swoje umiejętności taneczne oraz wokalne. Efekty pracy warsztatowej, Rewia prezentuje na koncertach, festiwalach, przeglądach ogólnopolskich oraz zagranicznych.

Podstawową dewizą funkcjonowania Rewii jest rozwijanie muzycznych pasji, promowanie Głogowa i regionu w atmosferze dobrej zabawy, artystycznej przygody i wzajemnej akceptacji.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.