Rozpoczęły się Głogowskie Dni Nauki i Sztuki

0
466
zdjęcie 2014-04-01-dni-nauki-i-sztuki@PWSZ@Głogów-plakat-01

Dziś na głogowskiej PWSZ rozpoczęły się Dni Nauki i Sztuki, które potrwają do 3 kwietnia. W programie zaplanowanych jest wiele interesujących form spotkań z uczestnikami – warsztaty, laboratoria, wykłady, panele dyskusyjne, konkurs informatyczny, dyktando z języka angielskiego, IV Konkurs Twórczości Dowolnej, pokazy i prezentacje z różnych dziedzin wiedzy i sztuki.

Podczas trzech dni, drzwi głogowskiej uczelni są otwarte dla wszystkich. W tym czasie  odbędą się wzorem lat ubiegłych, pokazy, wykłady, prezentacje, laboratoria, panele dyskusyjne, konkursy itp.

Na Dni Nauki i Sztuki zaproszonych zostało wiele firm zewnętrznych oraz stowarzyszeń, które biorą udział w wydarzeniu. Nie zabraknie także służb mundurowych. Odbędzie się spotkanie z policją, a pracownicy nadleśnictwa poprowadzą zajęcia na temat ekologii.

W ramach tegorocznych VII Głogowskich Dni Nauki i Sztuki znalazły się też dwie dodatkowe propozycje ciekawych wydarzeń, których wcześniej nie było w programie.

 – “2 kwietnia uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych zapraszamy  na wykład i warsztaty popularyzujące wiedzę naukową i praktyczną, które poprowadzi dr inż. Paweł Modzel” – informuje Anna Włodarczyk rzecznik prasowy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej.

Program warsztatów:

10.30-11.10 – „Rozmowa artysty – projektanta z technologiem, czyli – jak to zrobić” – wykład popularyzatorski, ok. 30-40 min.

11.20-12.00 -„Co w środku piszczy – czyli jak zobaczyć dlaczego się popsuło” – warsztaty, ok. 30-40 min.

W poprzednich latach z propozycji PWSZ skorzystało kilkuset młodych ludzi z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych nie tylko z Głogowa, ale również z ościennych powiatów. Zobaczymy jak będzie w tym roku.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.