Głogów: Ukradli złom na 6 tysięcy złotych

0
339
2014-02-04-zatrzymani-za-kradzież-przez głogowską-policję@Głogów-001

Trzech mężczyzn, w tym jeden nieletni, zostali zatrzymani przez głogowskich policjantów za włamanie i kradzież złomu. Wartość skradzionego złomu to blisko 6 tysięcy złotych, chociaż złodzieje sprzedali go za ułamek tej wartości. Teraz grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Policjanci wydziału kryminalnego zatrzymali trójkę mężczyzn, podejrzanych o kradzieże i włamania na terenie Głogowa. Ich głównym celem była kradzież złomu. W zaledwie czterech sprawach spowodowali jednak starty na ponad 6 tysięcy złotych. Wszyscy są mieszkańcami Głogowa w wieku 40, 23 i 16 lat.

“40 latek i jego 16 – letni kolega to osoby znane głogowskim policjantom. Wielokrotnie mieli już konflikt z prawem. 23 – latek nie był do tej pory notowany” – informuje Bogusław Kaleta, oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie.

Tym razem policjanci udowodnili im m.in: włamanie i kradzież kaloryferów o wartości ponad 600 złotych, kabli o wartości ponad 3000 złotych i elementów metalowych o łącznej wartości ponad 1500 złotych. ” Złodzieje nie pogardzili również żeliwnymi kratkami ściekowymi” – dodaje oficer prasowy.

Za kradzieże i kradzieże z włamaniem, dwóm dorosłym sprawcom grozi kara od roku nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Trzeci sprawca ze względu na swój wiek, będzie odpowiadał przed sądem dla nieletnich.

Wszystkie przedmioty były sprzedawane na złom za ułamek ich wartości. Niestety tak bywa w większości tego typu kradzieży. Szkody spowodowane kradzieżą złomu są ogromne, a czasami powodują zagrożenie życia dla innych.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.