Pokonali rywali! Sukces głogowskich licealistów

0
446
2014-02-06-I-liceum-ogolnoksztalcace@Glogow-dsc_0852

Uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego zwyciężyli w Wojewódzkim Turnieju Przedsiębiorczości. W wieloetapowym konkursie drużyna licealistów musiała wykazać się wiedzą na temat Podstaw Przedsiębiorczości, pokonać swoich konkurentów w grze ekonomicznej oraz przygotować prezentację multimedialną.

“To jest już kolejny ekonomiczny sukces na naszym koncie, a także ogromny powód do dumy” – mówi Joanna Kozakiewicz nauczyciel podstaw przedsiębiorczości, j. niemieckiego i doradca zawodowy w  I Liceum Ogólnokształcącym.

A jest czym się pochwalić. Drużyna I LO w składzie: Krzysztof Dziadosz 1a, Filip Dyba 1bb oraz Wiktor Garbarek 1bb zwyciężyła, debiutując w wieloetapowym konkursie, pod nazwą Wojewódzki Turniej Przedsiębiorczości,  który odbył się 26 marca w Urzędzie Miasta w Świdnicy.

Tegorocznym hasłem turnieju była „Etyka i etykieta przedsiębiorcy”. Uczniowie zmierzyli się najpierw z testem wiedzy z zakresu Podstaw Przedsiębiorczości.  Następnie zespoły przystąpiły do rywalizacji w grze ekonomicznej CASHFLOW – “Nasi uczniowie w grze poradzili sobie świetnie uzyskując maksymalną ilość punktów” – komentuje Joanna Kozakiewicz.

Następnie wszystkie drużyny przedstawiły przygotowaną wcześniej prezentację multimedialną pt. „Etyka przedsiębiorcy”. Głogowscy uczniowie zabłysnęli umiejętnością posługiwania się językiem angielskim w kontaktach biznesowych. Drużyna reprezentująca szkołę wylosowała temat: Biznes lunch z klientami.

Po zakończeniu konkursu wszyscy uczestnicy wzięli udział w wykładzie poprowadzonym przez wykładowcę Tomasza Wojtasiewicza z Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu.  W końcowym rozrachunku głogowianie zwyciężyli i pokonali wciąż deptającą im po piętach ekipę z Ząbkowic.  Nagrodą były odtwarzacze MP4 oraz wielka satysfakcja drużyny i ich opiekunki Joanny Kozakiewicz.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.