Finał konfliktu rodzinnego w areszcie

0
644
zdjęcie 2014-03-28-sprawcy-rozboju-zatrzymani-przez-głogowską-policje@Głogów-01

Trzech mężczyzn wdarło się do jednego z domów jednorodzinnych w podgłogowskiej miejscowości. Podejrzani zostali zatrzymani przez głogowskich policjantów. Najstarszy ze sprawców ma 43 lata. Dwaj pozostali to 19 i 18 latek. Okazało się, że sprawa ma podłoże konfliktu rodzinnego. Decyzją sądu mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy. Za rozbój grozi im kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

24 marca około godziny 22.00 trójka podejrzanych wdarła się przemocą do domu jednorodzinnego na terenie jednej z podgłogowskich miejscowości – “Kiedy 42 – letni właściciel posesji odmówił wpuszczenia ich do domu, wybili szybę w drzwiach i wtargnęli siłą. Podejrzani usiłowali zabrać z domu laptopa oraz dwa samochody. Zażądali kluczyków oraz dokumentów od pojazdów” – relacjonuje oficer prasowy Bogusław Kaleta z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie.

“Sprawcy zdążyli już uruchomić jeden z samochodów, ale musieli salwować się ucieczką, ponieważ chwilę przed atakiem właściciel wezwał na pomoc policję” – informuje oficer prasowy. Przyjazd patrolu spłoszył podejrzanych i musieli uciekać. Nazajutrz cała trójka została zatrzymana.

Okazało się, że sprawa ma podłoże konfliktu rodzinnego i majątkowego – “Zatrzymany 43 – latek to obecny partner, byłej żony właściciela domu, a drugi podejrzany: 19 – latek, to syn poszkodowanego. Trzeci podejrzany to jego kolega” – wyjaśnia Bogusław Kaleta.

Na wniosek policji i prokuratora, wszyscy podejrzani zostali tymczasowo aresztowani przez sąd na okres trzech miesięcy. Za rozbój grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

zdjęcie 2014-03-28-sprawcy-rozboju-zatrzymani-przez-głogowską-policje@Głogów-01

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.