Wielkanocna paczka za walkę i poświęcenie

0
636
zdjęcie 2014-03-26-zbiórka-paczek-dla-kombatantów@Głogów-01

Stowarzyszenie Patriotyczny Głogów przy współpracy ze Stowarzyszeniem Sympatyków Chrobrego już po raz trzeci organizuje akcję pod nazwą Rodacy – Bohaterom. Po raz kolejny wielkanocne paczki z żywnością trafią na kresy. Zbierane są również pieniądze, które przeznaczone zostaną na projekty realizowane przez polskich kombatantów. “Wielkanocna paczka dla polskiego kombatanta to jedna z ostatnich okazji, aby podziękować naszym rodakom za walkę i poświęcenie dla ojczyzny! –  mówi Marcin Marciszak ze Stowarzyszenia. Zbiórka żywności odbędzie się w najbliższą sobotę przez meczem Chrobry-Ostrovia.

Członkowie Stowarzyszenia rozpoczynają kolejną akcję Wielkanoc 2014 r.  – “Wielkanocna paczka dla polskiego kombatanta to jedna z ostatnich okazji, aby podziękować naszym rodakom za walkę i poświęcenie dla ojczyzny! Każdego roku, jest ich coraz mniej. Podarujmy im odrobinę Polski!” – mówi Marcin Marciszak ze Stowarzyszenia Sympatyków Chrobrego.

Akcja odbywa się pod hasłem Rodacy – Bohaterom i wiąże się z różnorodnymi zadaniami organizowanymi dla byłych żołnierzy Polski Podziemnej, którzy walczyli w Armii Krajowej, WiN-ie i Narodowych Siłach Zbrojnych.

Jej celem jest zbiórka żywności o długoterminowej dacie ważności, która następnie w formie paczek zostanie przekazana na kresy. Zbierane są także pieniądze, które przeznaczone zostaną na realizację projektów tworzonych przez polskich kombatantów.

– “Poprzez realizację tej akcji pragniemy sami oddać hołd naszym bohaterom i zachęcić innych Polaków do wspólnych działań przywracających pamięć o polskich weteranach, zwłaszcza kresowych żołnierzach” – dodaje Marcin Marciszak.

Przygotowaną paczkę będzie można przekazać w najbliższą sobotę, 29 marca, przy kasach na stadionie Chrobrego Głogów. Tego dnia już od godziny 17.00, przed meczem Chrobry-Ostrovia, przy specjalnie przygotowanym stoisku, będzie zbierana żywność.

Będzie można wrzucić także pieniądze do puszki. Zbierana jest żywność o długoterminowej dacie ważności (kawa rozpuszczalna, mielona, herbata, kakao, olej, makaron, cukier, owoce w puszce, ciastka, czekolada, konserwa mięsna lub rybna, mąka, ryż, kasza, warzywa w puszce, nie powinno także zabraknąć kartki świątecznej z życzeniami).

Jest to już kolejna zbiórka organizowana przez Stowarzyszenie Sympatyków Chrobrego w naszym mieście. Poprzednia akcja charytatywna organizowana była w listopadzie, wspólnie ze Stowarzyszeniem ODRA-NIEMEN z Wrocławia. Celem akcji była również zbiórka żywności dla Polskich Kombatantów, żołnierzy AK, NSZ, WiN – mieszkających na Kresach – na Litwie, Białorusi oraz Ukrainie. Poprzednia zbiórka była bardzo udana i tym razem organizatorzy liczą na głogowian.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.