TZG zaprasza na zwiedzanie “starych miejsc” w pobliskich okolicach

0
583
zdjęcie 2014-03-24-sanktuarium-Maryjne@Grodowiec-01

5 kwietnia Towarzystwo Ziemi Głogowskiej organizuje wycieczkę “Bliskie okolice i stare miejsca”. W czasie jednodniowej wycieczki zaplanowane jest zwiedzanie kościoła w Kwielicach, sanktuarium w Grodowcu oraz Żelaznego Mostu.

Towarzystwo Ziemi Głogowskiej organizuje kolejną, tym razem, wiosenną wycieczkę pod hasłem “Bliskie okolice i “stare” miejsca”. Jednak jak zapowiadają organizatorzy wycieczki  – “nowe odkrycia oraz atrakcje dla ducha, oczu i ciała gwarantowane”.

W ramach wyjazdu zaplanowane jest zwiedzanie kościoła w Kwielicach wraz z barokowym obrazem po renowacji “Ostatnia wieczerza”. Następnym punktem programu jest sanktuarium w Grodowcu. Tutaj oprócz zwiedzania pięknego kościoła zaplanowany jest szereg atrakcji w tym grillowanie. Ostatnią atrakcja wycieczki będzie zwiedzanie Żelaznego mostu.

“Podczas tej jednodniowej wycieczki po ziemi głogowskiej zwiedzimy kościół w Kwielicach, gdzie jednym z głównych punktów będzie prezentacja po renowacji barokowego obrazu “Ostatnia wieczerza”. Z kolei w grodowieckim sanktuarium godnym uwagi są przede wszystkim cudowna figurka NMP oraz obraz Joosa von Cleve “Madonna”. Jeśli zaś chodzi o zwiedzanie Żelaznego Mostu – to na pewno niecodzienną atrakcją będzie dotarcie na jego koronę” – mówi Dariusz Czaja z Towarzystwa Ziemi Głogowskiej.

Wycieczka odbędzie się 5 kwietnia. Wyjazd planowany jest o godz. 10.30 sprzed parkingu przy Miejskim Ośrodku Kultury. Powrót zaplanowany jest ok. godziny 17.00.

Koszt wycieczki to 40 złotych. W tej w cenie znajdują się: przejazd autokarem, zwiedzanie z przewodnikami, gastronomia, tj. kiełbaski z grilla, gorące napoje, ciasto). W razie niepogody zapewniona zostanie gościna w Domu Pielgrzyma.

Zgłoszenie uczestnictwa: tel. 76 852 61 72, oraz 509 072 531.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.