Sprzedawał “podróbki”

0
186
zdjęcie 2014-03-24-podrobione-ubrania-głogowska-policja@Głogów-01

Podrobiony koszulki i bluzy próbował sprzedać na głogowskim targu, zatrzymany przez policję, 42 – latek. Mężczyzna sprzedawał “podróbki” jako oryginalne ubrania. Poszkodowane firmy wyceniły swoje starty na blisko 7 tysięcy złotych. “Tego typu działalność jest przestępstwem, narusza bowiem ustawę Prawo Własności Przemysłowej, która ma zapewnić uczciwą konkurencję wśród producentów” – informuje Bogusław Kaleta. Mężczyźnie grozi kara grzywny, a nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali 42 – letniego mężczyznę, który na targowisku miejskim w Głogowie oferował do sprzedaży odzież z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek. Policjanci ujawnili 116 sztuk takiej odzieży. Poszkodowane firmy wyceniły swoje starty na nie mniej niż 6950 złotych.

Do zatrzymania doszło w dniu 21 marca 2014 roku na targowisku miejskim w Głogowie. Zatrzymany przez policjantów 42 – letni mężczyzna wystawiał do sprzedaży odzież oznakowaną zastrzeżonymi znakami towarowymi. Były to przede wszystkim koszulki oraz bluzy. Ich stosunkowo niska cena oraz słaba jakość wskazywała na to , że są to tzw. „podróbki” oryginalnych i markowych wyrobów.

“Tego typu działalność jest przestępstwem, narusza bowiem ustawę Prawo Własności Przemysłowej, która ma zapewnić uczciwą konkurencję wśród producentów” – informuje Bogusław Kaleta. 42 – latek usłyszał zarzuty. Jest zagrożony karą grzywny a nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Trzeba bardzo uważać na to co się kupuje, żeby nie zostać oszukanym. Jeśli chcemy mieć pewność, że to co kupujemy nie jest tylko tanią imitacją oryginału, lepiej na zakupy wybrać się do firmowych sklepów.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.