Gmina Kotla: Utrwalili Twierdzenie Pitagorasa

0
589

Uczniowie z Gminnego Gimnazjum w Kotli uczestniczyli w kolejnej wycieczce w ramach projektu “Dać szansę marzeniom”. Tym razem 32 gimnazjalistów pojechało do Parku Nauki i Techniki ExploraPark  w Wałbrzychu, gdzie wzięli udział w zajęciach warsztatowych na temat Twierdzenia Pitagorasa.

W ubiegłym tygodniu odbyła się wycieczka na zajęcia warsztatowe do Parku Nauki i Techniki ExploraPark w Wałbrzychu dla uczniów Gimnazjum Gminnego im. Zagłębia Miedziowego w Kotli, uczestniczących w projekcie pn.„Dać szansę marzeniom”. Projekt jest realizowany ramach Priorytetu IX – Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

“32 uczniów uczestniczących w wycieczce wzięło udział w zajęciach warsztatowych, których tematem było Twierdzenie Pitagorasa. Uczniowie poznali kilka dowodów tego twierdzenia. Ponadto składali różne bryły geometryczne, grali w gry i zabawy logiczne, ucząc się poprzez zabawę” – informuje Iwona Adamczyk z Urzędu Gminy Kotla.

Każdy uczestnik wycieczki skorzystał także z darmowego posiłku.

Wyjazd do Parku Nauki i Techniki ExploraPark pozwolił utrwalić zagadnienia, które są kluczowe w kształceniu młodego człowieka i stanowią podstawę w zrozumieniu matematyki.

Jest to już kolejna wycieczka w ramach projektu “Dać szansę marzeniom”. Przypomnijmy, że w lutym uczniowie Gminnego Gimnazjum wyjechali do Myśliborza, by wziąć udział w zajęciach warsztatowo – laboratoryjnych w Centrum Edukacji Ekologicznej „Salamandra”. Szesnastu uczniów uczestniczyło wtedy w trzech zajęciach, na których zajmowali się rożnymi, ciekawymi tematami ze świata przyrody.

Oprócz uczniów, z zajęć w takiej formie, zadowoleni są także nauczyciele gimnazjum twierdząc, że efekty takich warsztatów są imponujące. Pozwalają utrwalić zagadnienia, które są kluczowe w kształceniu młodego człowieka oraz stanowią podstawę w zrozumieniu otaczającego świata.

2014-03-25-wycieczka-gimnazjalistów-do parku-nauki@gmina-Kotla-01

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.