Domy w Głogowie – w jakich cenach?

0
506
Zdjęcie domu Domy w Głogowie - w jakich cenach?

Przeciętna cena domu w Głogowie to 601 tys. zł. Jak wynika z danych portalu nieruchomości Domy.pl, im mniejszego domu szukamy, tym większy mamy wybór. Średnia stawka za metr kwadratowy dla całego miasta to 2,8 tys. zł.

Najmniej znajdziemy ogłoszeń na budynki o metrażu 251-300 m² – stanowią one około 5% głogowskiego rynku. Rozpiętość cenowa w tej grupie jest dość niewielka, bo od 369 tys. zł do 850 tys. zł. Znajdują się tu zarówno domy wolnostojące, jak i szeregowce. Wszystkie gotowe są do zamieszkania od razu po zakupie, choć różnią się nieco stanem: od bardzo dobrego do wymagającego odświeżenia. Przeciętna cena to 599 tys. zł przy 2,2 tys. zł za metr kwadratowy.

Średnia stawka za domy mniejsze, o powierzchni od 201 do 250 m², jest niewiele niższa i wynosi 564 tys. zł. Tak mała różnica wynika z bardzo podobnych cen. Najdroższy budynek, wyceniony na 849 tys. zł, został wzniesiony przed wojną i w bardzo dobrym stanie czeka na nabywcę. Z kolei najniższa stawka to 247 tys. zł i za taką cenę staniemy się właścicielami nieruchomości niewykończonej, świeżo wybudowanej z nowoczesnych materiałów. Uśredniona cena za metr kwadratowy to 2,5 tys. zł.

Jeśli naszym marzeniem jest dom, który można zaaranżować i wykończyć według własnych upodobań, mamy szansę znaleźć coś dla siebie wśród budynków o powierzchni od 151 m² do 200 m². Najtańsze z nich to domy w stanie surowym (ok. 240 tys. zł) albo wymagające odnowienia – za rekordowo niską kwotę 90 tys. zł kupimy ceglany dom z 1900 roku wraz z trzema budynkami gospodarczymi i ogrodem. Jeśli jednak nie chcemy dokładać do świeżo nabytego domostwa, już od 430 tys. zł zaczynają się oferty nieruchomości gotowych do zamieszkania. Najwyższa cena w tej grupie to 880 tys. zł przy średniej 513 tys. zł i 2,9 tys. zł za metr kwadratowy.

Najmniejsze domki, o metrażu 100-150 m², stanowią największą grupę ofert na głogowskim rynku wtórnym – tak podaje portal Domy.pl. Ze względu na swoją wielkość, kategoria ta jest bardzo różnorodna. W przedziale cen od 65 tys. zł do 690 tys. zł znajdują się budynki stare i nowe, w stanie surowym lub starannie wykończone, leżące w samym Głogowie lub pod miastem. Średnia cena dla domów tej wielkości to 342 tys. zł.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.