Spotkanie z posłankami przy kawie

0
508
zdjęcia 2014-03-22-posłanka-Ewa-Drozd@Głogów-01

W tym roku mija dokładnie 10 lat odkąd Polska dołączyła do Unii Europejskiej. Z tej okazji Posłanka Ewa Drozd oraz Europosłanka Danuta Jazłowiecka zapraszają mieszkańców Głogowa do dokonania wspólnego podsumowania naszego członkostwa w UE. Spotkanie odbędzie się 28 marca w hotelu Qubus.

Pod hasłem „To już 10 lat – przyjdź i porozmawiajmy czy zmienił się Twój świat” Posłanki zapraszają mieszkańców do udziału w otwartej dyskusji przy ciepłej kawie i kawałku ciasta. Spotkanie odbędzie się 28 marca, o godzinie 17.00 w hotelu Qubus.

Nie można się nie zgodzić, że wejście Polski do Unii Europejskiej doprowadziło do bardzo istotnych zmian w naszym kraju.

“Oznaczało to objęcie Polaków zasadą swobody przepływu osób, w tym możliwości pracy w innych krajach członkowskich. Z kolei napływ unijnych funduszy przyczynił się do poprawy szerokorozumianej infrastruktury w Polsce. Wyremontowane chodniki i ulice na wsi i w miastach, ścieżki rowerowe, kanalizacja (34 tys. km sieci kanalizacyjnej), oczyszczalnie ścieków (wybudowano/przebudowano 650 oczyszczalni), światłowody dostarczające internet, wodociągi (11 tys. km sieci wodociągowej) i wiele, wiele innych rzeczy zostało w ogromnej części sfinansowanych właśnie ze środków unijnych” – czytamy na plakacie promującym spotkanie z posłankami.

“Zapewne każdy z nas inaczej postrzega te mijające 10 lat w Unii Europejskiej. Spotkanie organizowane w Głogowie to wyjątkowa szansa, żeby tymi spostrzeżeniami podzielić się z parlamentarzystkami, które reprezentują nas w Warszawie i Brukseli” – mówi Dorota Jewniewicz z Biura Poselskiego Ewy Drozd.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.