Znani aktorzy, świetne dialogi i dobra zabawa – marcowe propozycje MOK-u

0
573
2014-03-22-spektakle-teatralne@MOK@Glogow-01

Znani aktorzy, świetne dialogi i dobra zabawa to wszystko w komedii omyłek „Jak się kochają w niższych sferach”, na którą zaprasza Miejski Ośrodek Kultury. Spektakl odbędzie się 28 marca. A już jutro na głogowskiej scenie wystąpi Małgorzata Ostrowska – Królikowska i Artur Barciś w sztuce “Old love”.

W Polkowicach trwają właśnie Polkowickie Dni Teatru, ale w Głogowie też można obejrzeć ciekawe spektakle. Miejski Ośrodek Kultury wychodzi z propozycją dla wielbicieli teatru, organizując dla nich kolejne spektakle.

15 marca na głogowskiej scenie wystąpił Jan Peszek w przedstawieniu “Scenariusz dla nieistniejącego, lecz możliwego aktora instrumentalnego” w reżyserii i wykonaniu aktora. A przed nami jeszcze dwa spektakle w tym miesiącu.

Już jutro, 23 marca o godz.18.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie, odbędzie się spektakl „Old Love” z udziałem Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej i Artura Barcisia. „Old Love” to pełna humoru sztuka podejmująca zagadnienie tego, czy ludzie w „pewnym wieku” powinni myśleć o miłości, zwłaszcza miłości fizycznej. Opowieść o związku, który rodzi się, gdy dwie osoby niemal przez całe życie przelotnie się spotykają, o determinacji mężczyzny, który stara się zdobyć serce dość opornej ukochanej; o rozbudzeniu, zdawałoby się, dawno zapomnianych emocji. „Old Love” to sztuka stawiająca ważne życiowe pytania, ale pełna ciepła, optymizmu i humoru.

Warto wspomnieć, że reżyserem spektaklu jest urodzony w Głogowie Andrzej Chichłowski. Głównym bohaterom towarzyszy młodsze pokolenie aktorskie: Zuza Grabowska lub Barbara Kurdej-Szatan oraz Paweł Domagała lub Mateusz Banasiuk.

Drugą propozycją jest spektakl „Jak się kochają w niższych sferach”. Jest to komedia omyłek jednego z bardziej uznanych twórców gatunku – Alana Ayckbourna. Autor ma w swoim dorobku ponad sześćdziesiąt sztuk przetłumaczonych na kilkadziesiąt języków i wystawianych na najlepszych scenach świata.

“Świetne dialogi, dynamiczne tempo zdarzeń, symultaniczność akcji dodająca sztuce atrakcyjności, doborowa obsada składająca się z najpopularniejszych polskich aktorów i reżyser uznany za jednego z najlepszych warszawskich reżyserów komediowych stanowią o wyjątkowości tego projektu teatralnego” – czytamy w recenzji spektaklu.

Spektakl zostanie zagrany dwa razy o 17.30 i 20.00, 28 marca. Bilety w cenie 75 i 85 złotych.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.