Piłkarze ręczni w spółce Chrobry Głogów!

0
49
Chrobry Głogów Przemysław Bożek, konferencja

Od wielu lat w Głogowie trwają spekulację na temat możliwej fuzji dwóch największych klubów sportowych – SPR-u Chrobry Głogów i Chrobrego Głogów. Natomiast, warto zauważyć, że aktualnie działająca spółka akcyjna Chrobry Głogów miała być tworem zrzeszającym oba podmioty. Niestety, wspólne rozmowy zakończyły się fiaskiem, a działacze SPR-u Chrobry Głogów nie zgodzili się dołączyć do spółki. W środę doszło do historycznej chwili. Pierwszy zespół z pod znaku SPR-u Chrobry Głogów postanowił dołączyć do spółki. Jest nim reprezentacja szczypiornistów, niegdyś reprezentujących barwy SPR-u – Oldboy Chrobry Głogów.

– Kilka dni temu zgłosili się do nas byli zawodnicy SPR-u Chrobry Głogów z propozycją współpracy. Uważamy, że reprezentantów naszego miasta powinno się wspierać nawet po zakończeniu kariery. W związku z tym, podjęliśmy decyzję o włączeniu zespołu Oldboy do naszej spółki. Jesteśmy wdzięczni za reprezentowanie naszego miasta na arenach ogólnopolskich. Ze swojej strony proponujemy im, to na co w danym momencie będzie nas stać. Na pewno będzie to pomoc przy organizacji imprez, udostępnienie obiektów na treningi i turnieje oraz odnowę biologiczną – zapowiada Janusz Kołtowski, prezes Chrobry Głogów S.A.

– Złożyliśmy propozycję do obu, dużych podmiotów działających w naszym mieście, Chrobrego Głogów S.A i SPR Chrobry Głogów. Otrzymaliśmy odpowiedź z zarówno z jednej jak i z drugiej strony. Decyzję podjęliśmy w demokratycznych wyborach. Myślę, że podjęliśmy trafną decyzję. Jako zespół Oldboy spotykamy się już od ośmiu lat – komentuje Łukasz Darowski, przedstawiciel grupy Oldboy Chrobry Głogów.

– Historia głogowskiego sportu jest wizytówką i chlubą naszego miasta. Uważam, że jedna dyscyplina absolutnie nie wyklucza drugiej. Przypomnę tylko, że pomysł powstania spółki dotyczył fuzji obu klubów. Oczywiście nie mogliśmy nikogo zmusić i szanujemy decyzję SPR-u Chrobry Głogów, który poszedł własną drogą, ale nie mogliśmy odmówić pomocy zawodnikom, którzy tak długo reprezentowali Głogów – zaznacza Przemysław Bożek, dyrektor Chrobry Głogów S.A.

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak, gdzie i kiedy pozyskać pieniądze? Szkolenie dla głogowskich firm
Następny artykułGłogowskie instytucje bez barier?
Mówią, że lokalny patriotyzm w dzisiejszych czasach do niczego nie prowadzi, a ja nie wyobrażam sobie życia w innym miejscu. Już od najmłodszych lat reprezentowałem barwy głogowskich klubów sportowych, wpychając nos wszędzie gdzie tylko się mieścił. Ciekawość pozwoliła mi być wszędzie tam gdzie coś się działo, a ludzie wokół mnie zawsze mieli świeże informacje. Jestem absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie, ale to nie szkoła nauczyła mnie wiary i siły by zacząć zmieniać świat od siebie. Sport, edukacja i muzyka są w moim życiu postaciami pierwszoplanowymi, cała reszta to tło, którego poszczególne elementy, od czasu do czasu się uwypuklają. :)