Głogowskie muzeum organizatorem historycznego konkursu

0
426
zdjęcie Arch.-2013-09-11-wystawy@muzeum-Głogów-01

Muzeum Archeologiczno – Historyczne ogłasza konkurs zatytułowany “Rok 2014 – rekonstrukcja narodów Europy”. Organizowany on jest wspólnie z Węgierskim Instytutem Kultury im. Balassiego w Warszawie. Konkurs adresowany jest do młodzieży z pierwszych i drugich klas ponadgimnazjalnych. Do 30 kwietnia szkoły mogą zgłaszać swoich reprezentantów, którzy wezmą udział w drugim etapie. Finał konkursu odbędzie się 5 maja w głogowskim muzeum.

Muzeum Archeologiczno – Historyczne w Głogowie zaprasza młodzież do udziału w kolejnym konkursie. Jego temat brzmi „Rok 2014 – rekonstrukcja narodów Europy”. Konkurs organizowany jest wspólnie z Węgierskim Instytutem Kultury im. Balassiego w Warszawie.

“Celem tego konkursu jest między innymi uświadomienie młodzieży, że wiedza historyczna pozwala lepiej zrozumieć współczesny świat i relacja pomiędzy narodami” – informuje Maciej Iżycki, rzecznik prasowy głogowskiego muzeum. Historyczne zmagania organizowane są dla uczniów pierwszych i drugich klas szkół ponadgimnazjalnych. Podzielone zostały na dwa etapy.

W pierwszym, szkolnym etapie, wyłonieni zostaną reprezentanci szkół, którzy wezmą udział w etapie drugim. Zgłoszenia reprezentantów poszczególnych szkół należy przesłać do muzeum do 30 kwietnia.

Drugi etap konkursu odbędzie się już w muzeum. Wyłoni on trójkę finalistą. Wielki finał zaplanowano na 5 maja. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród zwycięzcom zmagań odbędzie się 10 maja. Zwycięzca konkursu, oprócz rzeczowych nagród, otrzyma także możliwość wzięcia udziału w tegorocznej edycji Letniej Akademii Kultury i Języka Polskiego.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.