Młodzież pod szczególną kontrolą w pierwszy dzień wiosny

0
501
2013-12-19-policyjna-akcja-swieta-bez-pospiechu@Glogow-bezpospiech_01

21 marca to podwójna okazja do świętowania dla uczniów i studentów. W pierwszy dzień wiosny obchodzą oni Dzień Wagarowicza. Z tego powodu głogowscy policjanci zapowiadaj jutro szczególną kontrolę miejsc, gdzie gromadzi się młodzież. Jednocześnie apeluje do sprzedawców, aby nie sprzedawali alkoholu osobom niepełnoletnim, przypominając, że jest to przestępstwo.

Pierwszy dzień wiosny, tradycyjnie kojarzony jest przez wiele osób z wagarami. Dlatego policjanci służb patrolowych, wywiadowcy, dzielnicowi, będą jutro zwracać szczególną uwagę na miejsca gromadzenia się młodzieży oraz zachowania chuligańskie, spożywanie alkoholu, narkotyków i niszczenie mienia.

 – “Głównym zadaniem policyjnych patroli będzie niedopuszczenie do zachowań chuligańskich, spożywania alkoholu, zażywania narkotyków i niszczenia mienia. Nieletni oraz uczniowie starsi, którzy naruszaliby porządek prawny muszą się liczyć z konsekwencjami prawnymi, powiadomieniem szkoły, rodziców, a nawet wszczęciem postępowań karnych” – mówi Bogusław Kaleta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Głogowie.

Głogowscy policjanci kontrolować będą przede wszystkim młode osoby przebywające w salonach gier, kafejkach internetowych, dworcach PKP i PKS i terenach przyległych, galeriach i centrach handlowych, punktach gastronomicznych, kinach, parkach, placach zabaw, skwerach, podwórkach osiedlowych, klatkach schodowych itp. miejscach.

“Apelujemy do sprzedawców o ścisłe egzekwowanie od młodych nabywców alkoholu, okazania dokumentu potwierdzającego ukończenie 18 roku życia. Również dorośli powinni zdecydowanie odmówić prośbom nastolatków o kupno alkoholu. Pamiętajmy, że sprzedaż lub podawanie alkoholu osobom poniżej tego wieku, jest przestępstwem zagrożonym grzywną, a także cofnięciem zezwolenia na jego sprzedaż i podawanie” – informuje głogowska policja.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.