Sami jeszcze nie mogą, ale namawiają innych

0
814
zdjęcie 2014-03-18-laureaci-konkursu@Gimnazjum2@Głogów-01

Zespół z GIM TV z Gimnazjum nr 2 został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu „Nakręć się na wybory!” Spot zdobył nagrodę publiczności – internautów w kategorii gimnazjum. Uroczyste ogłoszenie zwycięzców oraz rozdanie nagród odbyło się podczas gali 14 marca w siedzibie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Warszawie.

W skład zespołu gimnazjalnej telewizji, który nakręcił zwycięski spot, weszli Patrycja Skoczylas, Wiktoria Pawlak oraz Kacper Koman. Ich opiekunem była Alicja Skoczylas.

Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu spotu filmowego zachęcającego do udziału w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego, które w Polsce odbędą się 25 maja 2014 r. Konkurs miał zachęcić młodzież do podejmowania działań z myślą o zwiększeniu frekwencji wyborczej, a nie popieraniu określonej opcji politycznej. “Liczymy, że konkurs przyczyni się do kształtowania postaw proeuropejskich i zachęci do korzystania z tego, co oferuje młodym ludziom zjednoczona Europa” – mówią twórcy spotu.

Spośród 327 zgłoszeń nadesłanych na konkurs „Nakręć się na wybory!”, jury wyłoniło 23 prace: 11 w kategorii gimnazjów i 12 w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Zostały one zamieszczone na stronie www.nakrecsienawybory.pl.

Spośród wyłonionych prac, w każdej kategorii wiekowej jury wybrało pięciu laureatów. Natomiast od 3 do 7 marca odbyło się głosowanie na najlepszy – zdaniem internatów – filmik profrekwencyjny. Najlepsze prace nakręcające na wybory, a wśród nich film głogowskich gimnazjalistów, można obejrzeć na stronach internetowych: www.nakrecsienawybory.pl. oraz www.nakrecsienawybory.eu.

“Mieliśmy pewne obawy, że filmy konkursowe będą nudne, mało ciekawe. Jednak myliliśmy się. Były świetne” – tymi słowami powitał wszystkich przybyłych na galę Rafał Rudnicki, szef Wydziału Informacji i Komunikacji Społecznej.

Natomiast dyrektor Przedstawicielstwa KE w Polsce podkreśliła jak trudno było jurorom dokonać ostatecznego wyboru – “Dostaliśmy ponad 300 filmów” – cieszyła się Ewa Synowiec z zaangażowania młodzieży w kampanię profrekwencyjną  i dodała – “Zawiadomiłam już europarlamentarzystów, że młodzi już promują wybory”. Gratulowała jednocześnie wszystkim laureatom pomysłów oraz wyszukanych form przekazu.

Sylwia Żmijewska-Kwiręg z Centrum Edukacji Europejskiej podziękowała wszystkim uczestnikom za kreatywność. Zaznaczyła, że kampania profrekwencyjna nadal trwa. Finał będzie dopiero 25 maja.

Dla laureatów i ich opiekunów były przygotowane również niespodzianki. Były to warsztaty przygotowujące do debaty na temat wyborów oraz debata, w której uczestniczył Jan Lityński, doradca Prezydenta RP

Niespodzianką dla opiekunów zespołów była informacja, że wyjadą oni na wizytę studyjną do Brukseli, natomiast członkowie zespołu otrzymali nowoczesne smartfony oraz dyplomy.

Głogów 2014-03-18-laureaci-konkursu@Gimnazjum2@Głogów-01

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.