Będą reprezentować gminę Jerzmanowa

0
614
zdjęcie 2014-03-15-zespół-Jerzmanowa@Jerzmanowa-01

21 marca w I LO w Głogowie odbędą się regionalne eliminacje do IV Dolnośląskiej Gali Talentów. Gminę Jerzmanowa będą reprezentować zespół Jezzmanowa i Julia Zwolińska.

Jury nominujące do IV Dolnośląskiej Gali Talentów wybierać będzie najbardziej utalentowanych uczniów, którzy przeszli już wstępną kwalifikację i znaleźli się na liście rekomendowanych 26 szkół z powiatów: głogowskiego, legnickiego, lubińskiego i złotoryjskiego. Dyrektorzy szkół wchodzący w skład jury oceniać będą ogólne wrażenia artystyczne, oryginalność i nietuzinkowość zainteresowań, pasji i talentów oraz profesjonalizm uczestników. Do eliminacji wojewódzkich wybranych zostanie po 5 uczestników z poszczególnych rejonów: legnickiego, jeleniogórskiego, wałbrzyskiego, wrocławskiego i miasta Wrocław.

Każda ze szkół mogła zgłosić jednego utalentowanego przedstawiciela, który realizuje ciekawe pasje i zainteresowania. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jerzmanowej zgłosiła Zespół Jezzmanowa, który posiada w swojej niedługiej karierze spore osiągnięcia – “Poszliśmy w stronę muzyczną uznając, że występ zespołu grającego żywą muzykę będzie czymś innowacyjnym” – podkreśliła dyrektor Mariola Tuz.

Od kilku miesięcy młodzi muzycy regularnie ćwiczą pod okiem Jarosława Grzeszczaka z Prywatnej Szkoły Muzyki Rozrywkowej Music Intro, a ich szkolnym opiekunem jest nauczyciel muzyki i plastyki – Beata Janowska.

Podczas regionalnych eliminacji wystąpi także uczennica gimnazjum Julia Zwolińska, której prezentacja Made By My Hands oparta będzie na dziełach jej rąk. A dziełami tymi są przepiękne i nietuzinkowe rzeczy, które powstają, jak mówi głównie z siły jej wyobraźni – “Internet jest dla mnie źródłem pomysłów, ale najwięcej podpowiada mi wyobraźnia” – mówi skromnie Julka, która początki swojej twórczości rozpoczęła od malowania jajek pod okiem cioci Hani i mamy.

Julka posiada od niedawna swój własny blog, na którym prezentuje wykonane przez siebie prace. Prezentowane przez nią rękodzieło to przykład wykorzystania wielu technik plastycznych: dekoupage, filcowania, tworzenia biżuterii, malowania na deskach, ceramice i tkaninie.

– “Julia swą osobą wnosiła wiele radości, dobroci oraz chętnie służyła pomocą innym uczestniczkom zajęć (…) Prace, które tworzyła, były oryginalne i nietuzinkowe, zawsze staranne i dokładnie wykonane – pisała dyrektor MOK w Głogowie – Barbara Mareńczak – Piechocka w zaświadczeniu potwierdzającym udział Julii w zajęciach Kreatornia, organizowanych przez MOK. Podobnego zdania jest nauczycielka Julki – Zofia Głowacka, która uważa ją za swojego mistrza.

– Zaczęło się od mojego zainteresowania art craftem. Okazało się, że wielu naszych uczniów interesuje się rękodziełem. Stali się dla mnie moimi mistrzami, a wśród nich taką celującą osobą jest właśnie Julka. Od niej czerpię pomysły.
O promocji takich utalentowanych osób przekonuje dyrektor gimnazjum Ernest Kłósek, mówiąc o fenomenie zainteresowania uczniów rękodziełem w dobie królowania komputerów, tabletów, gier.

Eliminacje do IV Dolnośląskiej Gali Talentów już w pierwszy dzień wiosny, 12 marca.

zdjęcie 2014-03-15-zespół-Jerzmanowa@Jerzmanowa-01

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.