Chrobry Głogów: Problem z wejściem na stadion rozwiązany! W sobote wszyscy na stadion!

0
464

Problem z wejściem na stadion II ligowego Chrobrego Głogów został już rozwiązany. Na obiektach zainstalowano już elektroniczny system służący do identyfikacji kibiców. Na tym jednak nie koniec. Obecnie trwają prace mające zoptymalizować i skonfigurować go na potrzeby meczów piłki nożnej, aby spełniał wymagania ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Prace na obiektach przebiegają zgodnie z planem, jednak w tym momencie całość musi jeszcze zostać odpowiednio skonfigurowana. Przedsprzedaż biletów na jutrzejszy mecz trwa w Pływalni Chrobry Głogów. 

Wejściówki na sobotni mecz będą w tym okresie dużo tańsze (5 zł w stosunku do 15 zł w kasach stadionu bezpośrednio przed spotkaniem), ale może jeszcze większym przywilejem okaże się oszczędność czasu. Każdy kibic po raz pierwszy kupujący bilet będzie musiał zostać zarejestrowany w systemie, do którego trafi też wykonane na miejscu przez specjalistyczny sprzęt zdjęcie. Wszystkim zajmie się obsługa, jednak potrwa to kilkadziesiąt sekund. Realizując wszelkie niezbędne czynności w przedsprzedaży, uniknie się kolejek przed kasami stadionu i zyska pewność, że sobotni mecz Chrobrego z UKP Zielona Góra obejrzy od samego początku.

Poniżej publikujemy 10 odpowiedzi ze strony Chrobrego Głogów S.A na najczęściej zadawane pytania:

1. Czy muszę posiadać kartę kibica?
Nie. Wśród kibiców pojawia się mylne przekonanie, że obowiązują takie karty. Chrobry Głogów S.A. informował wcześniej o kartach, które jednak miałyby pojawić się dopiero w dalszej przyszłości. Taka karta, po załadowaniu odpowiednią kwotą, umożliwiałaby korzystanie z całej bazy, stadionu (mecze) czy pływalni (basen / odnowa biologiczna). Teraz rzecz tyczy się jedynie jednorazowej rejestracji w elektronicznym systemie identyfikacji.

2. Mam karnet. Czy muszę dokonać rejestracji?
Nie. Chrobry Głogów S.A. gromadzi dane osobowe posiadaczy karnetów i automatycznie wprowadzi je do bazy. Dla kibiców z karnetem zostanie przygotowane osobne wejście na stadion. Wtedy należy tylko okazać dokument potwierdzający tożsamość przypisaną do karnetu.

3. Nie mam karnetu i chcę iść na mecz. Co muszę zrobić?
Zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych, przy pierwszym zakupie wymagana jest rejestracja w elektronicznym systemie identyfikacji kibiców. Najkorzystniej zrobić to w okresie trwania przedsprzedaży w kasach pływalni (patrz news). Specjalna kamera wykona zdjęcie twarzy, należy też okazać dokument potwierdzający tożsamość i numer PESEL. Obsługa wprowadzi wszystkie dane do bazy, po czym wyda bilet w formie paragonu z kodem. Cały proces zajmuje kilkadzieisąt sekund.

4. Czy muszę wykonać czynność rejestracji w okresie przedsprzedaży?
Nie, nie ma takiej konieczności. Można to zrobić również w kasach stadionu bezpośrednio przed meczem (kasy zostaną otwarte najpóźniej na godzinę przed spotkaniem). Prosimy jednak pamiętać, że odkładając to na dzień meczowy w kasach stadionu, prawdopodobnie nie uniknie się długich kolejek. Tym samym istnieje ryzyko, że w związku z kolejkami nie obejrzy się meczu w całości, od początku. Poza tym bilet w przedsprzedaży w kasach pływalni kosztuje 5 zł, a bilet w dniu spotkania w kasach stadionu już 15 zł.

5. Czy rejestracji i zakupu biletu dla mnie może dokonać ktoś z rodziny lub znajomych, komu przekażę własne dokumenty?
Nie. Przy pierwszym zakupie wymagane jest stawiennictwo osoby, do której bilet zostanie przypisany.

6. Zostałem zarejestrowany i otrzymałem bilet. Co dalej?
Aby wejść na stadion, należy przejść przez kołowrotek. A żeby przejść przez kołowrotek, otrzymany bilet-paragon należy przyłożyć do jego czytnika przed kołowrotkiem. Po pozytywnej weryfikacji obsługa udostępni wejście na obiekt. Nie trzeba więc ponownie okazywać dokumentu potwierdzającego tożsamość, jak miało to miejsce do tej pory.

7. Zostałem zarejestrowany w bazie. Czy wybierając się na kolejny mecz, nadal muszę to robić?
Nie. Rejestracji dokonuje się jednorazowo, tylko przy pierwszym zakupie biletu. Przy chęci nabycia wejściówki na kolejny mecz, należy tylko podać imię, nazwisko i numer PESEL celem weryfikacji.

8. Dziecko ma 10 lat i chcę zabrać je na mecz. Czy ono też musi się rejestrować?
Tak. Dziecku w wieku 7-13 lat przysługuje bilet w cenie 1 zł, więc pod opieką osoby dorosłej musi przejść proces rejestracji, zanim dokonany zostanie dla niego pierwszy zakup biletu. Imię, nazwisko i numer PESEL podaje obsłudze dorosły opiekun.

9. Dziecko ma 4 lata i chcę zabrać je na mecz. Czy ono również musi zostać zarejestrowane?
Tak. Dzieciom do 7 roku życia przysługuje wstęp za darmo, lecz przy pierwszej obecności na meczu również ich dane muszą zostać wprowadzone do systemu. Imię, nazwisko i numer PESEL podaje obsłudze dorosły opiekun.

10. Mam 14 lat. Czy mogę sam zakupić bilet i okazać dane do rejestracji?
Tak. Opieka dorosłego przysługuje tylko dzieciom do 13 roku życia. Wystarczy więc, że te starsze same okażą przygotowany dokument z danymi osobowymi oraz numer PESEL.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.