Głogowska Amatorska Liga Halowa dobiega końca. Wszystko rozstrzygnie się w ostatnich kolejkach!

0
491

Powoli zbliżamy się do zakończenia kolejnej edycji rozgrywek Głogowskiej Amatorskiej Ligi Halowej. Z roku na rok cieszą się one coraz większym zainteresowaniem, a liczba występujących zespołów systematycznie rośnie. Na czele rozgrywek reprezentacja Euromatera, która z dużą, punktową przewagą wywalczyła sobie tytuł mistrza. Choć do zakończenia rozgrywek pozostały już tylko trzy kolejki, to wciąż wiele jest jeszcze do ugrania. O końcowych sukcesach lub porażkach zdecydują najbliższe trzy tygodnie. 

Ekstraklasa. 

W najwyższej klasie rozgrywkowej najważniejsze jest już rozstrzygnięte. Można się było tego spodziewać. Reprezentacja Euromaster-a, z najliczniejszą grupą zawodników, na długo przed zakończeniem rozgrywek wywalczyła sobie tytuł mistrza. Miejsca na podium najprawdopodobniej podzielą miedzy sobą zespoły Dagtech-u, Gospody i Ko-Be Gwoździe. Teoretycznie do walki o medale mogła by się jeszcze włączyć drużyna Akielaszka, ale szansa w tym przypadku widnieje chyba tylko na papierze. Z ligi najprawdopodobniej spadnie Sitech i Betron, które o utrzymanie rywalizują z Ciepłownikiem, Goldami i Ósemką z Lubina. Zatem, trzy, ostatnie kolejki okażą się decydujące.

I Liga. 

Szansę na awans do ekstraklasy ma jeszcze aż pięć zespołów. Poza liderującymi, Przybylski Etoto i Sobotą do walki w ostatnich kolejkach włączą się Kanionierzy, AZS PWSZ i zespół Trustbuddy. Na trzy kolejki przed końce, różnica między tymi zespołami wynosi zaledwie  5 punktów. O utrzymanie rywalizują Meble Irma, Castorama i Granbruk, które dzielą 3 oczka.

II liga. 

W II lidze o awansie także zadecydują ostatnie spotkania. Duże szanse na promocję mają Omega, PoliArt i Ruszczycki Ubezpieczenia. Pewne jest jednak, że z ligi spadnie NSI. Przed barażami broni się E-Towers, Luma, Nododrze i Wibalak.

III liga. 

Tutaj nikt nie spada, a pewny awansu jest zespół E-5, który przed ostatnią kolejką ma 5 punktów przewagi. Szansę na grę w barażach mają Bizpol, Budowlani i Elektromax. Wszystko rozstrzygnie się w ostatniej kolejce, która rozegrana zostanie za 23 marca.

Kliknij aby przejść na oficjalną stronę internetową Głogowskiej Amatorskiej Ligi Halowej, na której znajdują się aktualne statystyki

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.