Rocznik głogowski – promocja książki

0
253
2014-03-08-promocja-ksiazki-TZG@Glogow-03

W najbliższy wtorek, 11 marca w Domu Uzdrowienia Chorych w Głogowie odbędzie się spotkanie poświęcone promocji książki: Kaspar Borgeni, Rocznik głogowski do roku 1493. Książkę przełożył, opracował i wstępem opatrzył dr hab. Wojciech Mrozowicz. Jest to nowe wydawnictwo, które po raz pierwszy ukazało się w polskim przekładzie.

Towarzystwo Ziemi Głogowskiej zaprasza na promocję książki: Kaspar Borgeni, Rocznik głogowski do roku 1493 (Annales Glogovienses bis z. J. 1493), źródło do historii Śląska i Głogowa, po raz pierwszy w języku polskim.

Przekład i komentarz do książki opracował dr hab. Wojciech Mrozowicz z Instytutu Historycznego Uniwersytetu Wrocławskiego.

Na spotkaniu prezentowane będą także wydawnictwa Towarzystwa Ziemi Głogowskiej wydanych w 2013r, tj.: W serii “Zabytki Głogowa” przewodniki: Zamek Książąt Głogowskich (autor Dariusz A. Czaja), i Kościół pw. św. Wawrzyńca (autor Antoni Bok i Rafael Rokaszewicz), Alicja Gorajewska,  Herb Głogowa i jego funkcje w życiu miasta oraz 73 zeszyty jubileuszowe Encyklopedii Ziemi Głogowskiej– XX-lecie Encyklopedii.

Spotkanie odbędzie we wtorek, się 11 marca, o godz. 17.00 w sali konferencyjnej w Domu Uzdrowienie Chorych im. Jana Pawła II.

W programie:

– wprowadzenie do publikacji przedstawi prezes Towarzystwa Ziemi Głogowskiej, Rafael Rokaszewicz – Wokół Annales Glogovienses czyli Rocznika głogowskiego;

– Wiesław Maciuszczak  opowie o wydawnictwach historycznych TZG – Wehikuł czasu – Annales ze słuchu

– Prof. dr hab. Rościsław Żerelik dyrektor Instytutu Historycznego Uniwersytetu Wrocławskiego – Dlaczego Annales…?

– Dr hab. Wojciech Mrozowicz – Jak przetłumaczyłem Annales Wydawnictwa TZG w 2013 r.:

– Antoni Bok opowie o najnowszych publikacjach (Herb Głogowa, Seria Zabytki Głogowa, 73 Zeszyt EZG)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.