Udana zbiórka dla bezdomnych zwierząt

0
324
2014-03-06-stowarzyszenie-pomocy-dla-zwierzat-Amicus@Glogow-1508160_10152212644751057_175705675_n

Dary o wartości prawie 2,5 tysiąca złotych udało się zebrać podczas zbiórki w ramach programu „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę”. Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUS przez trzy dni zbierało głównie karmę dla zwierząt, które znajdują się pod opieką Stowarzyszenia.

W ramach programu „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę” w weekend 7-9 lutego w sklepach Tesco na terenie całej Polski odbyły się zbiórki karmy oraz produktów przeznaczonych dla psów i kotów. Zbiórka odbyła się także w Głogowie w Hipermarkecie Tesco, przy ulicy Piłsudskiego 15. Akcję przeprowadziło Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUS (67 – 200 Głogów, ul. Galileusza 8/29) w formie zbiórki publicznej na podstawie zezwolenia Wójta Gminy Głogów z dnia 06.02.2014 r. (RK.6140.5.2014-1) z przeznaczeniem zebranych darów rzeczowych na wszechstronną pomoc zwierzętom bezdomnym oraz zwierzętom z interwencji, w szczególności psom i kotom, przebywającym pod opieką Głogowskiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom AMICUS.

Podczas trzech dni zbiórki udało nam się zebrać ok. 352 kg karmy suchej i 80 puszek karmy mokrej dla psów, natomiast dla kotów zebrano ok. 72 kg karmy suchej i 104 puszki karmy mokrej – informuje Kamila Jastrzębska sekretarz GSPZ AMICUS.

Jest to bardzo duża pomoc dla bezpańskich czworonogów. Obecnie pod opieką Stowarzyszenia znajduje się ok. 180 psów i ok. 60 kotów. Zwierzaki oprócz Schroniska we Wróblinie Głogowskim przebywają także w Azylu na terenie Głogowa.  Część zwierząt mieszka też w tzw. domach tymczasowych, które także są wspomagane przez Stowarzyszenie AMICUS. Stowarzyszenie podpisuje umowę z osobami, które prowadzą dom tymczasowy i zobowiązuje się wspomagać finansowo opiekę nad zwierzęciem – „W domu tymczasowym zwierzę ma zapewnioną opiekę, uczy się normalnych zachowań przy rodzinie” – opowiada Kamila Jastrzębska. Zadaniem domu tymczasowego jest m.in. pomoc w znalezieniu prawdziwego domu dla zwierzaka.

Cieszy fakt, że w Polsce duże organizacje, tj. TESCO, z roku na rok powoli, ale coraz intensywniej angażują się w pomoc charytatywną, która w krajach Europy Zachodniej i USA jest powszechnie przyjęta, jako wyraz społecznej odpowiedzialności.

W trakcie zbiórki zebrano dary rzeczowe o łącznej wartości 2 449,80 zł.

Pragniemy serdecznie podziękować naszym Darczyńcom, których otwarte serca i chęć czynienia dobra są nieocenione w niesieniu pomocy naszym podopiecznym – dodaje Kamila Jastrzębska.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.