Głogów: Bójka przy ognisku

0
729
2014-02-04-zatrzymani-za-kradzież-przez głogowską-policję@Głogów-001

Pięciu mężczyzn w wieku od 35 do 38 lat, usłyszało zarzuty dokonania rozboju na dwóch mieszkańcach Głogowa. Mężczyźni spotkali się przypadkowo przy ognisku. Doszło do wzajemnych oskarżeń i pretensji, których efektem było pobicie oraz ograbienie jednego z poszkodowanych. Skutki bicia mogły być znacznie poważniejsze, gdyby nie reakcja grupy nastolatków, którzy stanęli w obronie bitych i wezwali policję.

 Wszystko wydarzyło się w sobotę 1 marca. Grupa głogowian paliła ognisko nad Odrą. Do niej postanowił się przyłączyć 34 – letni głogowianin, wraz ze swoim znajomym 35 – latkiem. Zostali jednak potraktowani bardzo nieprzychylnie. Padły wzajemne pretensje oraz oskarżenia, które przekształciły się następnie w pobicie a w efekcie końcowym w rozbój. Napastnicy zabrali 34 – latkowi telefon komórkowy i 27 złotych jakie miał przy sobie.

 – “Być może skutki pobicia i rozrachunków, były by znacznie gorsze dla poszkodowanych, gdyby nie interwencja przypadkowej grupy nastolatków, którzy wezwali napastników do zaprzestania ataku i powiadomili policję o całym zdarzeniu” – informuje Bogusław Kaleta z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie.

Napastnicy uciekli. Zostali jednak zatrzymani przez policjantów kilkanaście godzin po zdarzeniu. Cała piątka podejrzanych oraz ich ofiary jest doskonale znana głogowskim policjantom. Wszyscy wielokrotnie byli już zatrzymywani i karani za inne przestępstwa. Cała piątka usłyszała zarzuty dokonania rozboju. Grozi za to kara pozbawienia wolności nawet do lat 12. Wobec wszystkich zastosowano również dozory policyjne.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.