Będzie problem z wejściem na stadion?

0
467
ZDJĘCIE: 2013-11-23 Chrobry Głogów Polonia Bytom @ Stadion (fot.P.Dudzicki)

Od początku bieżącego tygodnia w Głogowie bardzo głośno na temat możliwego braku zgody na rozgrywanie meczów w ramach II ligi na głogowskim stadionie. Jakiś czas temu informowaliśmy o pełnej akceptacji naszego stadionu przez Polski Związek Piłki Nożnej. Dziś problem tkwi gdzie indziej, a mianowicie w ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych, która od zbliżającej się rundy wymagać będzie systemu identyfikacji kibiców. 

Czy to oznacza, że wejście na stadion większej liczby kibiców będzie mocno utrudniony? – Postaramy się , aby wszelkie uwagi i niedociągnięcia były szybko rozwiązane, tak aby wszyscy kibice mogli spokojnie wejść na stadion i śledzić piłkarskie emocje – rozwiewa wątpliwość dyrektor sportowy Chrobry Głogów S.A – Przemysław Bożek. 

Jest rozwiązanie. 

Chrobry Głogów wdroży system identyfikacji kibiców. PZPN bardzo dobrze ocenił organizację meczów na stadionie w Głogowie i uznał obiekt za jeden z najbezpieczniejszych w całej drugiej lidze, ale zmiany wymusza ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych. Od 2014 roku taki system dotyczący sprzedaży biletów muszą posiadać także drugoligowe kluby. Jeśli Chrobry nie spełniłby tego wymogu, nie otrzymałby zgody na przeprowadzenie imprez masowych, co w praktyce oznacza nie więcej niż 999 osób uczestniczących w meczu ligowym – Spółka szykuje się do tego, aby taki system był na stałe. Nie tylko dotyczący stadionu, ale “spinający” wszystkie obiekty w jedną sieć – tak, aby na kartę można było wejść zarówno na stadion, jak i basen. Jednak w tej rundzie najprawdopodobniej będziemy go wypożyczać od specjalizującej się w tym firmy. Osoba chcąca po raz pierwszy kupić bilet na mecz, od razu będzie musiała zostać zarejestrowana w elektronicznym systemie, co zajmie kilkadziesiąt sekund – wyjaśnił podczas dzisiejszej konferencji prasowej Przemysław Bożek. 

Pierwsze spotkanie na głogowskim stadionie rozegrane zostanie w dniu 15 marca o godz. 18:00. Przeciwnikiem pomarańczowo-czarnych będzie UKP Zielona Góra. Wszystko wskazuje na to, że do czasu pierwszego, ligowego meczu wszystko będzie pozytywnie rozwiązane.

 

Poprzedni artykułSPR Chrobry w drodze po puchar
Następny artykułKGHM: Cena miedzi będzie rosła
Mówią, że lokalny patriotyzm w dzisiejszych czasach do niczego nie prowadzi, a ja nie wyobrażam sobie życia w innym miejscu. Już od najmłodszych lat reprezentowałem barwy głogowskich klubów sportowych, wpychając nos wszędzie gdzie tylko się mieścił. Ciekawość pozwoliła mi być wszędzie tam gdzie coś się działo, a ludzie wokół mnie zawsze mieli świeże informacje. Jestem absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie, ale to nie szkoła nauczyła mnie wiary i siły by zacząć zmieniać świat od siebie. Sport, edukacja i muzyka są w moim życiu postaciami pierwszoplanowymi, cała reszta to tło, którego poszczególne elementy, od czasu do czasu się uwypuklają. :)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.