Będzie problem z wejściem na stadion?

0
361
ZDJĘCIE: 2013-11-23 Chrobry Głogów Polonia Bytom @ Stadion (fot.P.Dudzicki)

Od początku bieżącego tygodnia w Głogowie bardzo głośno na temat możliwego braku zgody na rozgrywanie meczów w ramach II ligi na głogowskim stadionie. Jakiś czas temu informowaliśmy o pełnej akceptacji naszego stadionu przez Polski Związek Piłki Nożnej. Dziś problem tkwi gdzie indziej, a mianowicie w ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych, która od zbliżającej się rundy wymagać będzie systemu identyfikacji kibiców. 

Czy to oznacza, że wejście na stadion większej liczby kibiców będzie mocno utrudniony? – Postaramy się , aby wszelkie uwagi i niedociągnięcia były szybko rozwiązane, tak aby wszyscy kibice mogli spokojnie wejść na stadion i śledzić piłkarskie emocje – rozwiewa wątpliwość dyrektor sportowy Chrobry Głogów S.A – Przemysław Bożek. 

Jest rozwiązanie. 

Chrobry Głogów wdroży system identyfikacji kibiców. PZPN bardzo dobrze ocenił organizację meczów na stadionie w Głogowie i uznał obiekt za jeden z najbezpieczniejszych w całej drugiej lidze, ale zmiany wymusza ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych. Od 2014 roku taki system dotyczący sprzedaży biletów muszą posiadać także drugoligowe kluby. Jeśli Chrobry nie spełniłby tego wymogu, nie otrzymałby zgody na przeprowadzenie imprez masowych, co w praktyce oznacza nie więcej niż 999 osób uczestniczących w meczu ligowym – Spółka szykuje się do tego, aby taki system był na stałe. Nie tylko dotyczący stadionu, ale “spinający” wszystkie obiekty w jedną sieć – tak, aby na kartę można było wejść zarówno na stadion, jak i basen. Jednak w tej rundzie najprawdopodobniej będziemy go wypożyczać od specjalizującej się w tym firmy. Osoba chcąca po raz pierwszy kupić bilet na mecz, od razu będzie musiała zostać zarejestrowana w elektronicznym systemie, co zajmie kilkadziesiąt sekund – wyjaśnił podczas dzisiejszej konferencji prasowej Przemysław Bożek. 

Pierwsze spotkanie na głogowskim stadionie rozegrane zostanie w dniu 15 marca o godz. 18:00. Przeciwnikiem pomarańczowo-czarnych będzie UKP Zielona Góra. Wszystko wskazuje na to, że do czasu pierwszego, ligowego meczu wszystko będzie pozytywnie rozwiązane.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.