Chrobry Głogów: Zwycięstwo w ostatnim sparingu przed ligą!

0
636
rzut-wolny-mecz-chrobry

Na tydzień przed startem najważniejszej rundy rewanżowej w historii głogowskiej piłki nożnej(piątek 28.022014) głogowscy piłkarze pokonali na własnym boisku zaprzyjaźnionego lidera III ligi – Stilon Gorzów 1-0. Jedyną bramkę w tym spotkaniu, w ostatniej minucie zdobył Krystian Pieczara. Głogowianie już w najbliższą sobotę zmierzą się w Kluczborku z tamtejszym MKS-em. 

To był ciężki okres przygotowujący piłkarzy do rundy wiosennej II ligi zachodniej sezonu 2013/2014. Pierwsze spotkania sparingowe, z zespołami ekstraklasy i pierwszej ligi kończyły się na korzyść rywali. Należy zaznaczyć jednak, że były to minimalne porażki z zespołami teoretycznie o wiele silniejszymi. Porażki z Wisłą Kraków (1-2), GKS-em Katowice (0-3), Miedzią Legnica (1-3), Górnikiem Łęczna (0-1, 0-1) i remis ze Stomilem Olsztyn 2-2 wstydu nie przynoszą. Wręcz przeciwnie, pozytywnie nastrajają przed zbliżającą się wielkimi krokami najważniejszą rundą w historii głogowskiej piłki nożnej. Wysoką dyspozycję potwierdziły dwa ostatnie zwycięstwa z Gromem Plewiska i Stilonem Gorzów Wielkopolski.

Spotkanie ze Stilonem Gorzów nie było zbyt efektowne. Oba zespoły grały dość asekuracyjnie i stabilnie w defensywie. W przeciągu całego spotkania nie wiele było sytuacji podbramkowych, a jedną z nielicznych, w ostatniej minucie spotkania wykorzystał Krystian Pieczara. Asystą przy tej bramce popisał się Krzysztof Ulatowski. Głogowianie dość dobrze zaprezentowali się w grze obronnej. Natomiast, gra ofensywna zespołu pozostawia jeszcze wiele do życzenia. Miejmy nadzieję, że trener Ireneusz Mamrot znajdzie sposób na zdobywanie bramek, tak aby w najbliższym czasie ich nie brakowało.

CHROBRY GŁOGÓW – STILON GORZÓW 1:0 (0:0)
1:0 Pieczara 90

CHROBRY: Skrzyniarz (46 Janicki) – Ilków-Gołąb (77 Niewieściuk), Szałek (46 Ziemniak), Michalec, Samiec, Janeczko (61 Baraniak), Ulatowski (84 Obiała), Hałambiec, Danielak (77 Kuczer), Szczepaniak (46 Pieczara), Sędziak (78 Szczepaniak).

Stilon: Dłoniak (72` Wolarek) – Kozioła (60` Bil), Somrani, Suchowera, Szwiec – Maliszewski, Szałas, Świtaj (72` Timoszyk), Werbski, Posmyk (66` Sędziak) – Nowaczewski (72` Ziajka)

Już za tydzień głogowianie zainaugurują rundę rewanżową II ligi zachodniej. W sobotę zmierzą się w Kluczborku z tamtejszym MKS-em.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.