PCPR rozpoczęło kolejną edycję projektu

0
668
2014-02-28-inauguraca-projektu-aktywni-zawodow-aktywni-zyciowo@Glogow--1958464_519451471509932_142535636_n

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie rozpoczęło kolejną edycję projektu „Aktywni życiowo, aktywni zawodowo”. W projekcje bierze udział 29 osób, a jego głównym celem jest aktywna integracja osób niepełnosprawnych oraz opuszczających pieczę zastępczą, a także placówki opiekuńczo-wychowawcze.

W Starostwie Powiatowym odbyła się  w tym tygodniu uroczysta inauguracja kolejnej edycji projektu „Aktywni życiowo, aktywni zawodowo – Projekt systemowy PCPR Głogow”.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Głogowie już w  styczniu 2014 r. przystąpiło do realizacji działań projektowych współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Celem projektu jest aktywna integracja 20 osób niepełnosprawnych i 9 osób opuszczających rodzinną lub instytucjonalną pieczę zastępczą, a także placówki opiekuńczo-wychowawcze.

Każdy z uczestników projektu będzie miał możliwość wzięcia udziału w treningach kompetencji i umiejętności społecznych z psychologiem oraz zajęciach z doradcą zawodowym, w turnusie rehabilitacyjnym, szkoleniach i kursach zawodowych.

– “Działania będą wspierały zarówno funkcjonowanie społeczne, zdrowotne i zawodowe uczestników projektu i będą realizowane dzięki wykorzystaniu instrumentów aktywnej integracji oraz działań środowiskowych, polegających na organizowaniu i inspirowaniu uczestnictwa w imprezach o charakterze integracyjnym, kulturalnym i turystycznym” – informuje Krystyna Piasecka – Olejniczak, dyrektor PCPR

Projekt rozpoczął się od rekrutacji przyszłych uczestników. W projekcie weźmie udział 29 osób z terenu całego Powiatu Głogowskiego,  w tym 20 osób niepełnosprawnych z terenu całego Powiatu Głogowskiego.

Sukcesem zakończyła się poprzednia edycja projektu, w którym uczestniczyły 34 osoby z terenu Powiatu Głogowskiego. Dzięki wsparciu dostosowanemu do indywidualnych potrzeb, uczestnicy mieli szansę na  poprawę swojego funkcjonowanie w sferze społecznej, zdrowotnej i zawodowej.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.