Trudny okres głogowskich Redemptorystów. Wykład Adama Orzecha

0
509
2014-02-28-wyklad-Adama-Orzecha@Glogow--19

W niedzielę, 2 marca, głogowski historyk Adam Orzech poprowadzi ciekawy wykład na temat kontrowersyjnych metod pracy SB i ich działań, które wymierzone były przeciwko głogowskim o.o. Redemptorystom. Opowie o znaczącej roli i zaangażowaniu zakonników zwłaszcza w okresie stanu wojennego. Wykład rozpocznie się o godzinie 17.00 w parafii św. Klemensa.

W najbliższą niedzielę, 2 marca, o godz. 17.00 w parafii pw. św. Klemensa Dworzaka odbędzie się wykład Adama Orzecha dotyczący działań „bezpieki” wymierzonych przeciwko głogowskim o.o. Redemptorystom. Owe działania na przestrzeni lat 70-tych i 80-tych były prowadzone w ramach sprawy o krypt. „Kruki”.

W tym roku mija 25 lat od historycznego zwycięstwa “Solidarności” w czerwcowych wyborach 1989 r. Głogów w tym zwycięstwie miał swój nie mały udział –  “Nie byłoby ono jednak możliwe, gdyby nie postawa, zaangażowanie i pomoc ze strony głogowskich o.o. Redemptorystów i to przede wszystkim w najtrudniejszym czasie stanu wojennego” – mówi historyk Adam Orzech.

W trakcie wykładu zostaną przedstawione szczególnie kontrowersyjne metody pracy SB, polegające na inwigilacji, celowej dezintegracji oraz kompromitacji środowiska zakonnego.

“Mamy nadzieję, że wykład będzie interesującym przyczynkiem to poznania najnowszej historii naszego miasta i jego mieszkańców, zwłaszcza w kontekście przygotowywanej przez Muzeum Archeologiczno-Historyczne czerwcowej konferencji poświęconej głogowskim wyborom 1989 r.” – dodaje Adam Orzech.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.