Wysokie zwycięstwo Chrobrego Głogów nad Grom-em Plewiska

0
572

Wczoraj (sobota, 22 luty) piłkarze nożni Chrobrego Głogów odnieśli swoje pierwsze, tegoroczne zwycięstwo w meczach kontrolnych. Głogowianie, po serii spotkań z teoretycznie silniejszymi rywalami zmierzyli się z trzecioligowcem z Plewisk. Pojedynek potwierdził, że podopieczni trenera Ireneusza Mamrota zostawili rozgrywki III ligowe  daleko z tyłu, a bliżej im do pierwszej ligi. Chrobry Głogów pokonał Grom Plewiska 6-1.

– Fajnie weszliśmy w pierwsze 15 minut, czego dowodem była bramka Adama Samca. Później przytrafił się błąd przed własnym polem, w efekcie sami straciliśmy gola, po którym kilkanaście minut było chaotyczne. Po przerwie to już nasza dominacja, ale i skuteczność jako duży mankament. Ktoś powie, że to 6:1 i nie ma co narzekać, ale sytuacji było naprawdę bardzo dużo. Wiadomo, to piłka i nie wszystko wpada do bramki, ale jednak po takim występie goli powinno być więcej – mówi Ireneusz Mamrot, szkoleniowiec Chrobry Głogów – Do ligi pozostały dwa tygodnie, więc ścisły skład musi być wyselekcjonowany. Dziś poniżej swojego poziomu zagrał jeden, może dwóch piłkarzy, ale za to z bardzo dobrej strony pokazał się Karol Danielak i dał mocny sygnał w kierunku pierwszego składu. Przed nami jeszcze mecz ze Stilonem Gorzów, który ma mocną drużynę i postawi trudne warunki. Po tym spotkaniu kadra na ligę jeszcze ściślej się wykrystalizuje – dodaje trener.

– Mogło być więcej bramek, ale trzeba się cieszyć z tego, co jest. Myślę, że taki wynik pokazuje, że jesteśmy w dobrym miejscu. Dużo stworzonych sytuacji to też dowód na to, że dobrze przepracowaliśmy cały okres. Po prostu robimy swoje, ciężko pracujemy w tygodniu i czekamy na ligę. W zasadzie to nie możemy się doczekać – komentuje Karol Danielak, nowy  nabytek pomarańczowo-czarnych.

CHROBRY GŁOGÓW – GROM PLEWISKA 6:1 (2:1)
1:0
Samiec 12 (k)
1:1 Napierała 14
2:1 Janeczko 24
3:1 Danielak 63
4:1 Danielak 67
5:1 Kuczer 73
6:1 Hałambiec 83

CHROBRY: Janicki (46 Skrzyniarz) – Ilków-Gołąb (46 Ziemniak), Michalec (30 Tomczyk), Szałek (70 Sędziak), Samiec (70 Ilków-Gołąb), Baraniak (46 Danielak), Hałambiec, Janeczko (70 Niewieściuk), Sędziak (46 Pieczara), Szczepaniak (70 Kuczer).

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.