Gdzie szukać pomocy? Tydzień pomocy dla ofiar przestępstw

0
492
zdjęcie Arch.-2013-07-14-głogowska-policja-01

Dziś, 22 lutego obchodzony jest Europejski Dzień Ofiar Przestępstw. Także głogowska policja włączyła się do tej ogólnopolskiej kampanii organizowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Głównym celem jest uświadomienie ofiarom przestępstw przysługujących im praw. Kampania potrwa tydzień, od 24 lutego do 1 marca. 

Każdego dnia nie tylko w Polsce, ale i na świecie policjanci pełniący służbę udzielają porad prawnych osobom, które stały się ofiarami przestępstw. Głogowscy policjanci wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom społecznym, także i w tym roku będą pełnić dyżury podczas, których będą informować i udzielać porad prawnych osobom pokrzywdzonym oraz dotkniętych przestępstwem. Organizatorem tej inicjatywy jest Ministerstwo Sprawiedliwości we współpracy z sądami, prokuratorami i organizacjami pozarządowymi.

Zasadniczym celem przedsięwzięcia jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Działania pomocowe, podejmowane na rzecz ofiar przestępstw, polegać będą przede wszystkim na udzielaniu porad prawno – wiktymologicznych przez przedstawicieli różnych podmiotów.

Policjanci, prokuratorzy i sędziowie, będą pełnić dyżury od 24 lutego do 1 marca.

– “Podczas Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw, policjanci służyć będą informacją o przysługujących ofiarom przestępstw uprawnieniach i prawach oraz instytucjach, które mogą udzielić im pomocy i wsparcia” – informuje sierż. sztab. Łukasz Szuwikowski. 

Policjanci zachęcają także do odwiedzenia strony internetowej  www.pokrzywdzeni.gov.pl, na której pokrzywdzeni mogą znaleźć szczegółowe informacje m.in.: akty prawne, wzory dokumentów oraz potrzebne informatory.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.