Gmina Jerzmanowa: Bal Emeryta i Rencisty

0
310
2014-02-18-bal-Emeryta@gmina Jerzmanowa-fdbae055f3baef40526be97066308697

Podczas corocznych imprez karnawałowych organizowanych w gminie Jerzmanowa, tradycja stał się już bal dla starszych mieszkańców Emeryta i Rencisty, który odbył się już po raz 19.

W remizie OSP w Jerzmanowej odbył się 19 bal Emeryta i Rencisty, na którym bawiło się ponad 120 mieszkańców gminy.

Uroczystość karnawałowa, której organizatorem jest Gminny Ośrodek Kultury w Jerzmanowej odbyła się w sobotnie popołudnie 15 lutego. Uroczystość otworzył Wójt Gminy – Lesław Golba, który życzył Seniorom zdrowia i szczęścia. Podsumowując miniony 2013r. podkreślił, że był on dla Gminy Jerzmanowa szczęśliwy i dobry. Wypełniony został zrealizowanymi poważnymi inwestycjami, które służą mieszkańcom, a także integrują ich oraz pobudzają do rozkwitu społecznego życia. „Rozpoczęty 2014 rok to rok wielu nowych inwestycji, z czego połowa to inwestycje drogowe i polepszające infrastrukturę drogową” – dodał.

Bal Emeryta i Rencisty był okazją do spotkania z niemieckimi gośćmi z partnerskiej Gminy Rietz – Neuendorf, których delegacja liczyła 15 osób. W mowie powitalnej przedstawicielka niemieckich Seniorów poinformowała, że część przybyłych osób już wcześniej odwiedziła Gminę Jerzmanowa, część jest na Balu po raz pierwszy. „Chcielibyśmy podziękować Wójtowi za zaproszenie. Burmistrz, który jest chory przekazuje wszystkim seniorom Gminy Jerzmanowa serdeczne podziękowania”– dodała.

W rozmowie z Elizabeth Martin, która jest „łączniczką” pomiędzy obu Gminami z racji pełnienia funkcji tłumacza podkreśla, że udział delegacji Seniorów Gminy Rietz – Neuendorf bardzo trwale wpisany jest we współpracę z Gminą Jerzmanowa, której początek dała deklaracja podpisana w 2001r. Na Bal Emeryta i Rencisty przyjechali więc już po raz 13 – sty.

Uczestnicy cieszyli się swoim towarzystwem i obecnością osób, których na co dzień rzadko się widuje, bo nie pozwalają na to ograniczenia komunikacyjne czy zdrowotne. Uczestnicy spotkania podkreślali że „choć na chwilę atmosfera balu pozwoliła zapomnieć o troskach codziennego życia i starczych bolączkach”.  Tu mogli posłuchać coverowych melodii w wykonaniu Filipińczyka Conrado Janeza – finalisty programu telewizyjnego „Tylko muzyka”, potańczyć, wybrać króla i królową balu oraz pośmiać się podczas konkursów.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.