Jak być odpowiedzilanym i wyrozumiałym rodzicem? MCWR zaprasza na warsztaty

0
346
2013-10-11-Miejskie-centrum-wspierania-rodziny-terapia-dla-DDA@Glogow-(fot.D.Jeczmionka)-01-

Jak rozwiązywać konflikty, jak mądrze i odpowiedzialnie wychowywać swoje dziecko, a także wiele innych problemów związanych z wychowaniem będzie tematem spotkań w ramach “Szkoły dla rodziców”. Bezpłatne warsztaty dla rodziców organizowane są przez Miejskie Centrum Wspierania Rodziny. Zapisy trwają do końca lutego.

Miejskie Centrum Wspierania Rodziny w Głogowie organizuje warsztaty dla rodziców.  Warsztaty odbędą się już po raz kolejny i cieszą się dużym zainteresowaniem – “Większość osób, które się zapisują to są rodzice dzieci małoletnich, które wchodzą w etap dojrzewania, chcą poznać i nauczyć się na co zwracać uwagę w trakcie wychowywania swoich dzieci.  Często wydaje się że są to rzeczy oczywiste, o których jednak na co dzień rodzice zapominają” – mówi Elżbieta Kowalska kierownik świetlicy środowiskowej na Żarkowie.

W ramach “Szkoły dla rodziców” odbędzie się 10 trzygodzinnych spotkań. “Myślę, że w tym czasie rodzice mogą się nauczyć rozpoznawać istotne rzeczy, które mają wpływ na wychowanie dziecka, po to, aby to wychowanie było mądrzejsze i bardziej odpowiedzialne” – dodaje Elżbieta Kowalska.

Bezpośrednim celem warsztatów jest opanowanie przez rodziców konkretnych umiejętności wychowawczych. Zajęcia będą prowadzone przez psychologa i pedagoga, którzy szczególną uwagę będą zwracać na to, jak rozpoznać i akceptować uczucia dziecka, jak okazywać mu zrozumienie i wsparcie w radzeniu sobie z trudnymi emocjami. Jak zachęcić dziecko do współpracy oraz wyrażać rodzicielskie oczekiwania i wymagania tak, aby były one respektowane przez dziecko. Specjaliści pomogą rodzicom kreować pozytywny i realistyczny obraz dziecka oraz jego możliwości poprzez stosowanie pochwały opisowej. Pokażą jak rozwiązywać konflikty przy pomocy rozmowy i negocjacji bez uciekania się do stosowania siły.

“W warsztatach pokazana jest ciekawa forma pracy rodzica z dzieckiem, panie na zajęciach uczą podejścia psychologiczno – pedagogicznego do dziecka” – mówi Anna Mazurkiewicz z Miejskiego Centrum Wspierania Rodziny.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Chętni rodzice mogą się zapisywać w Miejskim Centrum Wspierania Rodziny bądź pod numerem telefonu 76 853 3832. Zapisy będą prowadzone do końca lutego.