67 tysięcy z balu Ewy Drozd dla Adrianka

0
473
2014-02-18-bal-charytatywny-Ewy-Drozd@Glogow-2014-02-15-Bal-charytatywny-Ewy-Drozd-@Rodos-(fot.P.Dudzicki)-27

67 tysięcy złotych udało się zebrać na VI walentynkowym balu charytatywnym Ewy Drozd. Na balu bawiło się ponad 100 gości. Całą imprezę poprowadziła posłanka Monika Wielichowska. Filiżanki od Donalda Tuska okazały się najdroższą rzeczą zakupioną podczas licytacji – zostały sprzedane za 13 tysięcy złotych.

Już po raz szósty politycy, samorządowcy, sportowcy i mieszkańcy Głogowa bawili się na balu charytatywnym zorganizowanym przez posłankę Ewę Drozd. Na walentynkowym balu bawiło się ponad 100 gości, a całą imprezę poprowadziła posłanka Monika Wielichowska.

Największą kwotę udało się wylicytować za filiżanki, które sprezentował premier Donald Tusk. Zostały zakupione za 13 tysięcy złotych. Filiżanki podarował także prezydent Bronisław Komorowski. Zostały one sprzedane za 8 tysięcy.

Za 4 tysiące złotych został sprzedany pierścionek wicepremier Elżbiety Bieńkowskiej. Prezes KGHM Herbert Wirth podarował na aukcję pióro, które zostało sprzedane za 3,600 zł. Za 750 euro poseł Jacek Protasiewicz kupił dres Radosława Kawęckiego.

Z cichej aukcji udało się zebrać 5 tysięcy złotych i 1. 300 złotych z Walczyka Różanego.

“W ostatniej chwili przyszedł plakat i zdjęcia skoczków narciarskich, w tym Kamila Stocha, które zostały sprzedane za 2,500 tysiąca złotych” – mówi Dorota Jewniewicz z biura poselskiego Ewy Drozd.

W sumie udało się uzbierać 67 tysięcy złotych.

Cała suma zostanie przeznaczona na leczenia małego Adrianka Picha, u którego lekarze  wykryli bardzo rzadką chorobę o nazwie Neuroblastoma. Jest to nowotwór złośliwy, który atakuje układ nerwowy. Guz w Adrianku znajdował się w płucu, przelewał się przez kręgosłup uciskając na kręg nerwowy i lekko go wypychał,  a kończył się w jamie brzusznej, łącznie miał 10 cm.

Adrianek przeszedł kilka chemioterapii, po to aby guz stał się jak najmniejszy. Na początku października chłopiec poddany został operacji wycięcia guza. Obecnie Adrian jest w trakcie leczenia we wrocławskiej klinice. Jednak jedyną szansą na wyzdrowienie chłopca jest kosztowne leczenie w niemieckiej klinice w Greifswald. Koszt leczenie to ok. 100 tys. euro.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji http://miedziak.info.pl/2014/02/16/2014-02-15-bal-charytatywny-ewy-drozd-rodos-fot-p-dudzicki/

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.