Aktywni seniorzy dyskutują na różne tematy

0
1034

Fundacja Lokalnych Inicjatyw Społecznych wciąż dotrzymuje wszelkich starań aby seniorzy w naszym mieście żyli aktywnie. Kilka miesięcy temu, głównym działaniem fundacji było wprowadzenie grupy starszych osób w świat nowych technologi. M.in poprzez kursy obsługi komputera i telefonów komórkowych. Od kilkunastu miesięcy w siedzibie organizacji przy ul. Perseusza 13 w Głogowie organizowane są także spotkania z ciekawymi ludźmi w ramach Kawiarenki Seniora. Wygląda na to, że seniorom wciąż mało. Od dwóch tygodni, w ramach Seniorskiej Grupy Dyskusyjnej rozmawiają na ciekawe, społeczne tematy. 

– Seniorska Grupa Dyskusyjna okazała się strzałem w przysłowiową “10″. Mamy za sobą dwa, czwartkowe spotkania, po których nasza wiedza na temat zdrowego odżywiania znaczącą wzrosła – informuje Fundacja FLIS. 

Podczas pierwszego spotkania, w czwartek (6 lutego) bardzo dużo rozmawialiśmy na temat pieczenia swojskiego chlebka. Trzeba przyznać, że jest to czynność, która systematycznie zanika. Efekt naszej dyskusji zobaczymy w przyszłym tygodniu. Podczas kolejnej, trzeciej już grupy, wspólnie z dziećmi uczęszczającymi na zajęcia organizowane przez Stowarzyszenie dla Dzieci i Młodzieży SZANSA upieczemy “chleb Danuty W.”. Jesteśmy bardzo zadowoleni z frekwencji podczas Grupy Dyskusyjnej. Bardzo się cieszymy, że na naszych oczach tworzy się stała, zgrana grupa seniorów, w której drzemie ogromny potencjał. Przy okazji drugiego spotkania (czwartek 13 lutego), mieliśmy przyjemność porozmawiać na kilka bardzo ciekawych tematów. M.in wody, jako źródło życia, przypraw i ziółek, kwiatów i kilku ciekawych sztuczek, które zdecydowanie ułatwiają, a przede wszystkim zdrowo urozmaicają nam życie – czytamy na oficjalnej stronie internetowej www.aktywnysenior.glogow.pl

Kolejna Grupa Dyskusyjna już za tydzień, w czwartek 21 lutego o godz. 09:00 w siedzibie Fundacji Lokalnych Inicjatyw Społecznych i Stowarzyszenia dla Dzieci i Młodzieży SZANSA przy ul. Perseusza 13 w Głogowie. Seniorzy wspólnie będą piec chlebek, pić herbatki i rozmawiać na tematy powiązane z żywieniem.

Informuje także, że w każdy ostatni wtorek miesiąca o godz. 10:00 odbywają się spotkania w ramach Kawiarenki Seniora. Wstęp na wszelkie zajęcia dla seniorów jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.