Decyzja w sprawie obwodnicy Głogowa jeszcze w tym półroczu

0
575
2014-02-12-list-intencyjny-zlozony-u-ministra-Rynasiewicza@Warszawa-1902919_512019128919833_1675068478_n

List intencyjny, który podpisali we wtorek reprezentanci samorządów różnych szczebli, przedstawiciele przedsiębiorców i firm, w sprawie budowy obwodnicy Głogowa, dotarł wczoraj do Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju. Do Warszawy pojechała liczna delegacja, która spotkała się z wiceministrem Zbigniewem Rynasiewiczem.

List intencyjny w sprawie współpracy i podejmowania wspólnych działań mających na celu realizację obwodnicy Głogowa dotarł wczoraj do Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju.

Do Warszawy pojechała cała delegacja, w skład której weszli samorządowcy i przedsiębiorcy. List intencyjny, który podpisali we wtorek, złożyli na ręce Sekretarza Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju i Pełnomocnika Rządu do spraw Zarządzania Infrastrukturą Drogową Zbigniewa Rynasiewicza.

W skład delegacji wchodzili: Poseł Ewa Drozd, Starosta Głogowski Rafael Rokaszewicz,Wicestarosta Głogowski Grzegorz Aryż, Dyrektor Instytutu Rozwoju Terytorialnego dr Maciej Borsa, Prezes Stowarzyszenia Przedsiębiorców Ziemi Głogowskiej Piotr Maniara, Sekretarz SPZG Stanisław Gajda, Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa Krzysztof Grabka, Wójt Gminy Głogów Andrzej Krzemień, Wójt Gminy Kotla Łukasz Horbatowski oraz Wójt Gminy Żukowice Krzysztof Wołoszyn.

Wizytę zorganizowała posłanka Ewa Drozd, która nie ukrywa zadowolenia z tego, że tak liczna grupa przedstawicieli pojechała do Warszawy. Ubolewa jednak, że zabrakło prezydenta Jana Zubowskiego. Jak tłumaczy rzecznik prezydenta Krzysztof Sadowski, powodem jego nieobecności na wczorajszym spotkaniu była zwykła pomyłka – “Przez pomyłkę mail, którego dostał prezydent z informacją o wyjeździe nie został odczytany (…) następnym razem, kiedy będzie organizowany taki wyjazd prezydent z pewnością weźmie w nim udział”.

Przypomnijmy, minister Rynasiewicz gościł w Głogowie pod koniec ubiegłego roku.  Zapowiedział wtedy, że budowa drugiej przeprawy mostowej i obwodnicy Głogowa zostanie wpisana w załącznik nr 6, czyli na listę inwestycji polegających na budowie obwodnic na drogach krajowych, realizowanych w nowej perspektywie finansowej UE w latach 2014-2020 – Jest decyzja, aby obwodnica Głogowa łącznie z przeprawą mostową otrzymała zgodę na dalsze prace, które należy wykonać” – mówił wtedy Rynasiewicz.

“Wiceminister Rynasiewicz zapewnił naszych reprezentantów, że projekt inwestycji związanej z budową obwodnicy Głogowa jest wpisany w przygotowywany plan budowy obwodnic w Polsce, a wizyta tak wielu samorządowców i przedsiębiorców zainteresowanych realizacją projektu jest cennym głosem w prowadzonych właśnie konsultacjach społecznych tego dokumentu i doskonałym potwierdzeniem regionalnej potrzeby realizacji tej inwestycji” – mówi Rafael Rokaszewicz.

Miejmy nadzieję, że zaangażowanie samorządów nie tylko kilku powiatów, ale i różnych województw pomoże kierującej Ministerstwem Infrastruktury i Rozwoju Wicepremier Elżbiecie Bieńkowskiej w podjęciu decyzji o umieszczeniu projektu budowy obwodnicy Głogowa pośród tych zadań, które będą przez ministerstwo realizowane.

A wszystko ma się wyjaśnić w tym półroczu – “Jestem przekonana, że jeszcze w tym roku mieszkańcy naszego miasta będą mogli cieszyć się informacją, że inwestycja została wpisana do programu krajowego” – mówi Ewa Drozd.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.