Boisko Szkoły Podstawowej nr 12 w Głogowie zostanie wyremontowane

0
500

Nareszcie. Asfaltowe boisko szkoły podstawowej nr 12 doczeka się remontu. To ostatnia, głogowska placówka, której boisko negatywnie wpływa na wizerunek szkoły. Otarcia, rany i kontuzje na tym placu to norma. Już wkrótce może się to zmienić. To za sprawą planów renowacji placu przy ul. Mikołaja Gomółki. Remont ma się rozpocząć w tym roku.

Ostatnia większa impreza na placu sportowym Szkoły Podstawowej nr 12 odbyła się podczas ubiegłorocznych wakacji. Wtedy to, Stowarzyszenie dla Dzieci i Młodzieży SZANSA w Głogowie, organizując turniej piłkarski postanowiło godnie i na sportowo pożegnać się z tym boiskiem. To był ostatni festyn sportowy na boisku, które jako jedno z nielicznych rzadko stało puste.

Jak zapowiada prezydent Jan Zubowski, pieniądze na tę inwestycję się znajdą – Ministerstwo może dofinansować połowę zadania, ale nie więcej niż milion złotych. O ten milion będziemy więc wnioskować. Resztę dołoży Gmina Miejska Głogów. Składamy więc wniosek z projektem i czekamy na decyzję.

W Szkole Podstawowej nr 12 w Głogowie dość niedawno zakończył się remont hali sportowej, a także odświeżono zewnętrzny wizerunek tej placówki. Kolejny, planowany etap prac, to dobra wiadomość dla zdecydowanej większości mieszkańców osiedla Kopernik. Jest to szkoła, do której uczęszcza największa liczba uczniów z pośród wszystkich szkół podstawowych w Głogowie. Warto także zauważyć, że po zajęciach szkolnych na boisku systematycznie przebywają młodzi ludzie, którzy otwarcie przyznają, że boisko stało się niebezpieczne do gry – często wpadamy w dziury, które na tym boisku się znajdują. Ta nawierzchnia nie spełnia już swojej roli. Cieszę się, że boisko na, którym właśnie rozgrywany jest ciekawy turniej zostanie wkrótce wyremontowane – mówi podczas piłkarskiego turnieju SZANSA Zasiedla Boiska, Adam Świątek, opiekun jednej z drużyn.

Trafna inwestycja.

Nareszcie się doczekaliśmy. Dzieciństwo juz dawno za mną ,miejsce zamieszkania zdecydowanie nie te. Dziwi fakt ,że SP12 jest jedną z ostatnich placówek, a nie jedną z pierwszych. Przecież, to właśnie tam, od zawsze korzystało najwięcej osób – komentuje internauta o nicku Adam.

 

 

Poprzedni artykułGłogów: Zima w Mieście z MCWR
Następny artykułUczniowie ekonomika w akcji charytatywnej dla Jasia Walosa
Mówią, że lokalny patriotyzm w dzisiejszych czasach do niczego nie prowadzi, a ja nie wyobrażam sobie życia w innym miejscu. Już od najmłodszych lat reprezentowałem barwy głogowskich klubów sportowych, wpychając nos wszędzie gdzie tylko się mieścił. Ciekawość pozwoliła mi być wszędzie tam gdzie coś się działo, a ludzie wokół mnie zawsze mieli świeże informacje. Jestem absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie, ale to nie szkoła nauczyła mnie wiary i siły by zacząć zmieniać świat od siebie. Sport, edukacja i muzyka są w moim życiu postaciami pierwszoplanowymi, cała reszta to tło, którego poszczególne elementy, od czasu do czasu się uwypuklają. :)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.