Sukcesy nie tylko lokalne…

0
466
2014-02-06-I-liceum-ogolnoksztalcace@Glogow-dsc_0852

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego odnoszą kolejne sukcesy, i to nie tylko na szczeblu lokalnym, ale również na krajowym, a nawet międzynarodowym. Kamila Kosińska będzie reprezentować szkołę w Paneuropejskim Dialogu Obywatelskim w Brukseli. Filip Sawczuk natomiast zajął pierwsze miejsce na etapie okręgowym XLIII Olimpiady Biologicznej we Wrocławiu i zakwalifikował się do etapu centralnego, który odbędzie się w Warszawie.

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego maja się czym pochwalić. Dwójka licealistów, w najbliższym czasie, będzie reprezentować szkołę w Brukseli i w Warszawie.

Uczennica klasy II C Kamila Kosińska z I LO została zakwalifikowana do udziału w Paneuropejskim Dialogu Obywatelskim w Brukseli, który ma odbyć się 27 marca 2014 roku.  Pojedzie tam na zaproszenie Komisji Europejskiej wraz z  sześcioosobową reprezentacją polskich obywateli wyłonionych z kilkudziesięciu zgłoszeń.

Jednym z warunków zgłoszenia było  uczestnictwo w jednym z dialogów obywatelskich, które odbyły się w Warszawie w maju i lipcu 2013 roku. “Kamila uczestniczyła w Dialogu Obywatelskim 11 lipca 2013 roku w Warszawie z udziałem przewodniczącego Komisji Europejskiej – Jose Barosso i wiceprzewodniczącej Komisji Europejskiej – Viviane Reding” – informuje Monika Herba, nauczyciel I LO.

Paneuropejski Dialog Obywatelski będzie wydarzeniem podsumowującym serię 48 krajowych Dialogów Obywatelskich, zorganizowanych przez Komisję Europejską we wszystkich krajach Unii Europejskiej w latach 2012-2014. Celem debaty brukselskiej będzie wymiana poglądów, opinii i doświadczeń przez uczestników dialogów krajowych, tym razem na poziomie europejskim, tj. w gronie reprezentantów wszystkich państw UE.

Sukcesem też może się pochwalić miłośnik przyrody i biologi  – Filip Sawczak z kl. II C, który zajął pierwsze miejsce na etapie okręgowym XLIII Olimpiady Biologicznej we Wrocławiu, a tym samym zakwalifikował się do etapu centralnego. Najwyższy etap konkursu odbędzie się w kwietniu w Warszawie.

Filip Sawczak wraz ze swoja koleżanką Olą Blidą zakwalifikowali także się do kolejnego konkursu chemicznego. Tym razem jest to II etap 50 Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego im. prof. Antoniego Swinarskiego w Toruniu. II etap odbędzie się w Toruniu w dniach 7 i 8 marca 2014r.

Za wszystkich trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.