Działania integracyjne dla mieszkańców gminy Głogów

0
586
Arch.-2012-03-29-gmina-wiejska-Glogow-01

Wycieczki, wyjazdy do teatru, pielgrzymka do grobu Jana Pawła II, festyny dla dzieci to propozycje jakie przygotował Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Głogowie dla mieszkańców gminy. Wszystkie działania prowadzone są w ramach programu, który ma na celu integrację osób niepełnosprawnych.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Głogowie w roku 2014 przygotowuje działania integracyjne dla mieszkańców Gminy Głogów. W tym roku to przede wszystkim turystyka. I tak planowany jest integracyjny wyjazd Jagiellońskim Szlakiem – czyli wyjazd do Sandomierza, Kazimierza Dolnego i Zamościa. Kolejna propozycja to „Beskidzka pętla” – czyli okolice Żywca, Szczyrku i Wisły. Na te działania GOPS stara się pozyskać środki z PFRON.

“Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Głogowie, rozpoznając potrzeby niepełnosprawnych mieszkańców Gminy Głogów, co roku przygotowuje działania, które umożliwią rozwój kulturalny i wzbogacą ofertę turystyczną kierowaną do osób niepełnosprawnych” – mówi Robert Suchowski, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Głogowie .

Niewątpliwie ciekawą propozycją dla wszystkich osób, które chciałyby skorzystać z oferty sięgającej poza granice Polski, jest planowana Pielgrzymka do grobu Jana Pawła II. “Jeśli zainteresowanie naszych mieszkańców taką propozycją będzie, to pielgrzymka na pewno stanie się niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich uczestników” – dodaje Robert Suchowski.

Ale działania dla osób niepełnosprawnych to nie tylko wyjazdy integracyjne – to również oferta kulturalna i tutaj podobnie jak w roku 2013 planowany jest projekt „Teatralna Jesień”. Niepełnosprawni mieszkańcy Gminy Głogów będą mogli bezpłatnie pojechać do teatru. Celem przedsięwzięcia jest aktywizowanie dorosłych osób niepełnosprawnych, zapobieganie wykluczaniu ich z życia społecznego.

Będzie także coś dla najmłodszych. GOPS Głogów przygotował Słoneczne działania dla dzieciaków, które rozpoczną się w czerwcu. “Podobnie jak w latach ubiegłych będzie dużo dobrej zabawy, uśmiechu, a oferta z pewnością pozwoli na dobrą zabawę każdemu, kto przybędzie na Słoneczne zajęcia” – informuje Anna Grzyb z GOPS-u.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.