Podsumowali Rok Tuwimowski

0
518
2014-01-29-podsumowanie-roku-Tuwima@1lo@Glogow-008

W I Liceum Ogólnokształcącym im. B.Krzywoustego w Głogowie, odbył się koncert galowy, podsumowujący Projekt Tuwimowski, realizowany przez I LO, we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Głogowie i Głogowskim Stowarzyszeniem Literackim. Uroczysty koncert zamknął obchody Roku Juliana Tuwima, jednego z najchętniej czytanych polskich poetów XX wieku. W projekcie uczestniczyło ponad 80 uczniów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całego powiatu.

Wśród Patronów i Mecenasów działań projektowych znalazły się również Starostwo Powiatowe w Głogowie, Rada Rodziców I LO i Europejska Fundacja Wspierania Talentów Dzieci i Młodzieży „Młodzi Artyści”, a także sponsorzy prywatni.

Spotkanie było okazją do wręczenia nagród laureatom konkursów, które zostały zorganizowane w ramach Projekt, tzn. Konkursu Wiedzy o Życiu i Twórczości Juliana Tuwima, Plastycznego Konkursu Tuwimowskiego i Konkursu Recytatorskiego Poezji Juliana Tuwima „SŁOPIEWNIE”.

Łącznie, we wszystkich działaniach projektowych, wzięło udział 81 uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu głogowskiego.

W koncercie, na który składały się utwory poetyckie i prozatorskie, monologi kabaretowe, miniatury absurdalne oraz piosenki z tekstami autorstwa Juliana Tuwima, zaprezentowali się przed zgromadzoną w auli publicznością laureaci konkursów, a także uzdolnieni uczniowie I LO i Gimnazjum Dwujęzycznego. Podczas koncertu można było usłyszeć najpopularniejsze utwory Juliana Tuwima takiej jak „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci” ,”Abecadło”, „Dyzia Marzyciela”, „Zosię Samosię”, Lokomotywę” czy “Ptasie radio”.

Wystąpienie uczniów wzbudziło tak duży zachwyt wśród zaproszonych gości, że pojawiły się plany powtórzenia całego wydarzenia przed szerszą publicznością.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.