Nowa generacja i wyższe standardy w głogowskim SOR-ze

0
700
2014-01-29-Szpitalny-Oddzial-Ratunkowy@Glogow-1453275_494163850705361_1934549157_n

“Komfort pracy i jakość przyjmowania pacjentów będzie o kilkaset procent większa niż do tej pory ” – tak o nowym Szpitalnym Oddziale Ratunkowym mówi starosta Rafael Rokaszewicz. Głogowski SOR zostanie oficjalnie otwarty w najbliższy poniedziałek. Koszt tej inwestycji to ponad 11 mln złotych.

Szpitalny Oddział Ratunkowy – jedna z najważniejszych inwestycji głogowskiego szpitala w ostatnich latach, zostanie oficjalnie otwarty w najbliższy poniedziałek. Jeszcze nie wiadomo kto dokona uroczystego otwarcia głogowskiego oddziału . Władze powiatu zabiegają o przedstawicieli z Ministerstwa Zdrowia.

Jak zapewnia Starosta Rafael Rokaszewicz będzie to jeden z najnowocześniejszych SOR-ów w Polsce. Rozpoczęta w zeszłym roku inwestycja została już zakończona. W tej chwili trwa tam tzw. rozruch na sucho – “Cały personel i lekarze, którzy przechodzą z obecnej izby przyjęć na SOR, idą do zupełnie innego standardu wynikającego z udzielania konsultacji i pomocy medycznej, będą pracować na sprzęcie zupełnie innej generacji” – wyjaśniał Rafael Rokaszewicz.

Oddział Ratunkowy kosztował ponad 11 mln złotych z czego 85% zostało dofinansowane z Unii Europejskiej. Zadanie polegało na wykończeniu oraz doposażeniu części parterowej dobudowanego pawilonu, wybudowaniu dróg dojazdowych i skomunikowaniu SOR-u z heliportem, który powstał wcześniej.

“Komfort pracy i jakość przyjmowania pacjentów będzie o kilkaset procent większa niż do tej pory w Izbie Przyjęć – SOR to taki mały szpital z najnowocześniejszymi urządzeniami do natychmiastowego ratowania zdrowia i życia(…) to wszystko daje jakość oglądaną w filmach i serialach telewizyjnych” – mówił Rafael Rokaszewicz.

Budowa SOR-u jest częścią dużego przedsięwzięcia, która została  rozpoczęta kilka lat temu. Pierwszym etapem było oddanie nowoczesnego bloku operacyjnego, którego budowa i wyposażenie kosztowały blisko 7 mln złotych – “Budowa bloku operacyjnego była pierwszym krokiem, bez tego kroku nie byłoby pozostałych(…) pozwoliło to na złożenie wniosku do Urzędu Marszałkowskiego o dofinansowania ze środków unijnych” – mówi wicestarosta Grzegorz Aryż. W realizacji tej inwestycji swój udział miały także gmina miejska Głogów oraz Fundacja Polska Miedź, które dołożyły po milionie złotych na to przedsięwzięcie. Blok operacyjny zaczął funkcjonować z zeszłym roku.

SOR jest kolejną częścią tej ogromnej inwestycji. W planach jest jeszcze kolejne zadanie związane z budową i powstaniem nowoczesnej intensywnej terapii. Jak informuje Rafael Rokaszewicz koszt tej inwestycji stanowić już będzie niewielkie środki i zamknie się w kwocie 3 mln złotych.

Do tej pory wszystkie inwestycje związane z budową, termomodernizacją i wyposażeniem szpitala pochłonęły ponad 22 mln, z czego 85 % zostało pozyskanych z dotacji.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.