W gminie Kotla także pobili rekord

0
573
2014-01-13-final-WOSP@gmina-Kotla-DSC_1064

30 wolontariuszy z puszkami kwestowało w pięciu miejscowościach na terenie gminy Kotla: w Grochowicach, Głogówku, Sobczycach, Skidniowie i w Kotli. Zebrano blisko 8 tysięcy złotych i pobito rekord z poprzedniego roku o 250 zł.

Wielki Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się także w gminie Kotla. Zbiórka trwała od samego rana na terenie całej gminy. Wolontariusze zbierali pieniądze do puszek w pięciu miejscowościach: w Kotli, Grochowicach, Głogówku, Sobczycach i Skidniowie. W sumie na ulice wyszło 30 wolontariuszy.

“Po raz kolejny mieszkańcy gminy Kotla okazali swoje otwarte serca i hojnie wsparli Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Na konto WOŚP ze sztabu w Kotli wpłynie kwota 7 728,33 zł. To kwota wyższa od ubiegłorocznej o 250,95 zł” – informuje Iwona Adamczak z Urzędu Gminy Kotla.

Do puszek mieszkańcy Kotli wrzucili wprawie 4 tysiące złotych. Bardzo dużo, bo prawie 3 tysiące udało się zebrać podczas licytacji i kiermaszu zorganizowanego na terenie gminy.  Przez cały czas trwania imprezy pieniądze były również zbierane w Gminnym Ośrodku Kultury w Kotli.

Pieniądze były zbierane także podczas towarzyskiego meczu między strażakami z OSP Kotla i pracownikami gminnych jednostek. Tym razem boisko Gminnego Gimnazjum okazało się szczęśliwe dla strażaków. Później impreza przeniosła się do GOKiS, gdzie prezentowały się przedszkolaki, grupy taneczne ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Na koniec z mini koncertem wystąpiła Patrycja Delikat oraz zespół INTEGRO i przyjaciele. Imprezę zakończyło tradycyjne Światełko do nieba. 

2014-01-13-final-WOSP@gmina-Kotla-DSC_1126 

2014-01-13-final-WOSP@gmina-Kotla-DSC_1255     

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.